Mohou být analgin a kyselina acetylsalicylová brány dohromady?

Migréna

Analgin a kyselina acetylsalicylová jsou léky, které se v lékařské praxi již dlouho osvědčily. Jsou dobře známé jak lékařům, tak pacientům. Jejich kombinované použití však může být zdraví nebezpečné..

Kyselina acetylsalicylová a Analgin jsou jedno a totéž?

Aspirin a Analgin jsou 2 různé léky. Liší se jak složením, tak účelem použití..

Aktivní složkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Má antipyretické vlastnosti a vlastnosti k ředění krve..

Základem Analginu je metamizol sodný, který silně tlumí bolest.

Proto je zásadně nesprávné domnívat se, že tyto prostředky jsou jedno a totéž..

Jak ovlivňují tělo

Kombinované užívání těchto léků může rychle snížit horečku a zmírnit bolest.

Je důležité si uvědomit, že oba léky nemají terapeutický účinek, ale pouze zmírňují příznaky - bolest a hypertermii.

Dlouhodobé kombinované užívání je nepřijatelné kvůli toxickým účinkům léků na tělo a riziku vzniku nežádoucích komplikací.

Indikace pro použití

Společné podávání léků je možné, když potřebujete rychle zmírnit bolest nebo snížit horečku a jiné léky, jako je paracetamol nebo ibuprofen, nemají požadovaný účinek..

Předpokládá se, že tělesná teplota se normalizuje do 0,5 hodiny po užití těchto pilulek.

Kromě toho jsou tyto prostředky účinné pro:

  • nachlazení;
  • bolest hlavy;
  • radikulitida;
  • bolest zubů;
  • revmatoidní nemoci;
  • ARVI.

Jak správně užívat Analgin a kyselinu acetylsalicylovou

U dospělých je třeba dodržovat opatrné dávkování. Doporučuje se užívat 0,5-1 tabletu každého léku ne více než 3krát denně.

Lék musí být žvýkán a zapit velkým množstvím čisté vody bez plynu. Neužívejte léky na prázdný žaludek.

Funkce aplikace

Vzhledem k tomu, že léky mohou mít nežádoucí účinky, je v některých případech nutné je užívat s maximální opatrností..

Těhotenství a kojení

Většina lékařů souhlasí s tím, že ženy v jakékoli fázi těhotenství a kojící matky by tyto léky neměly užívat. Léky mohou poškodit nenarozené dítě nebo novorozence. V případě nemoci by se tedy žena měla poradit s lékařem..

Dětství

Podle většiny pediatrů je předepisování aspirinu dětem a dospívajícím do 15 let přísně zakázáno. Je pro ně lepší užívat paracetamol ke snížení teploty..

Starší věk

Ve stáří je třeba tyto léky užívat na doporučení lékaře, protože v tomto věku existují určité kontraindikace, při kterých není bezpečné užívat aspirin a analgin.

Nežádoucí účinky Analginu a kyseliny acetylsalicylové

Ve většině případů společný příjem jedné pilulky nezpůsobuje žádné vedlejší účinky a nemá negativní vliv na gastrointestinální trakt. Dlouhodobé užívání však může způsobit:

  • ulcerace slizniční vrstvy gastrointestinálního traktu, která může vést k rozvoji peptického vředu;
  • porušení procesu hematopoézy;
  • vyvolat krvácení;
  • způsobit těžkou alergickou reakci (kopřivka, Quinckeho edém).

Kontraindikace užívání Analginu a kyseliny acetylsalicylové

Aby nedošlo k poškození zdraví, je vhodné nepoužívat lék na následující zdravotní patologie:

  • srdeční choroba;
  • pankreatitida;
  • onemocnění gastrointestinálního traktu;
  • porucha krvácení a hemofilie.

Dopad na řízení

Drogy neovlivňují stav motoristů, takže je mohou užívat ti, kteří plánují řídit..

Interakce s jinými léky

Analgin spolu s difenhydraminem a papaverinem tvoří triádu, která se často používá jako analgetikum a antipyretikum..

Lék se vstřikuje do těla, takže má rychlý pozitivní účinek.

Kompatibilita s alkoholem

Doporučuje se nepoužívat jeden nebo druhý lék společně s alkoholickými nápoji, aby se zabránilo vzniku komplikací. Mohou způsobit krvácení ze žaludku, pokud má člověk gastrointestinální poruchu. Tyto léky se také nedoporučují pro kocovinu..

Předávkovat

Předávkování může vést k nepohodlí v zažívacím traktu, dyspeptickým projevům, závratím, slabosti. V tomto případě se doporučuje propláchnout žaludek a poradit se s lékařem.

Podmínky výdeje z lékáren

Oba léky lze koupit bez předpisu lékaře..

Podmínky skladování

Tyto léčivé přípravky skladujte na suchém větraném místě při teplotě nepřesahující 25 ° C. Je třeba omezit přístup k pilulím pro nezletilé.

Skladovatelnost

Fondy neztratí své farmakologické vlastnosti do 4 let od data výroby.

Analogy

Analogy aspirinu jsou: Aspirin Cardio, Aspicard, Anapirin, Effervescent Aspirin York, Upsarin Oops.

Lék Baralgin má podobné farmakologické vlastnosti jako Analgin..

Cena léku

V ruských lékárnách stojí balení 10 tablet Analginu v průměru 10-12 rublů. Aspirin v množství 10 ks. si můžete koupit za 5-8 rublů.

Recenze

Anatoly, Nižnij Novgorod, terapeut: „Oba léky mají účinné antipyretické vlastnosti. Ve směsi mají léky rychlý pozitivní účinek. Tablety jsou časově testovány a mají nízkou cenu, takže je lze předepisovat důchodcům a pacientům s nízkými příjmy “.

Tatyana, 44 let, Vladivostok: „Často trpím silnými bolestmi hlavy, vždy s sebou nosím balíček těchto léků. Jakmile útok začne, vezmu si půl pilulky z obou. Bolest ustupuje rychle a na dlouhou dobu “.

Analgin nebo kyselina acetylsalicylová

Obvykle, když nás trápí bolest hlavy, přijde na pomoc horečka, analgin nebo kyselina acetylsalicylová. Ten je často označován jednoduše jako aspirin. Tyto prostředky jsou v každém domě. Ale kvůli podobným indikacím pro použití jsou často zmateni nebo dokonce věří, že analgin a kyselina acetylsalicylová jsou jedno a totéž.

Ve skutečnosti se jedná o úplně jiné léky, které mají různé účinky na tělo..

Indikace pro použití

Aspirin, analgin se užívají na bolesti zubů, hlavy, menstruační bolesti. Oba léky bojují proti horečce způsobené infekčními a zánětlivými chorobami.

Ale analginický účinek analginu je silnější. Je lepší použít ho na popáleniny, po operaci, na jiná poranění, stejně jako na velmi bolestivou renální koliku.

Ale aspirin je účinnější pro bolesti kloubů. A je také předepsán pro prevenci trombózy, infarktu myokardu..

farmaceutický účinek

Analgin a aspirin obsahují různé účinné látky - metamizol sodný a kyselina acetylsalicylová. Proto je účinek na tělo také jiný. Kyselina acetylsalicylová snižuje produkci krevních destiček a tvorbu trombů, „ředí krev“. Metamizol sodný snižuje produkci prostaglandinů, což zvyšuje citlivost receptorů na mediátory bolesti.

Analgin a kyselina acetylsalicylová jsou stejné?

Nyní je zřejmé, že se jedná o úplně jiné léky. Ale v některých situacích jsou docela zaměnitelné. Například oba pomohou snížit teplotu nebo zmírnit bolesti hlavy..

A někdy se dokonce berou společně. Kombinace aspirinu s analginem ve stejném poměru je účinná při vysokých teplotách, které nelze výrazně snížit jinými léky. Je však nemožné použít takový „zabijácký“ nástroj stále, pouze jednou.

Formy uvolňování, způsoby podávání, dávkování

Oba léky se nejčastěji vyskytují ve formě tablet obsahujících v každé 500 mg účinné látky. Analgin se také prodává jako roztok v injekčních ampulích. Aspirin - ve vodě rozpustné šumivé tablety.

Maximální jednotlivá dávka obou léků pro dospělého by neměla překročit 1 g (2 tablety). Je přípustné konzumovat až 3 g metamizolu sodného denně, až 8 g kyseliny acetylsalicylové.

U dětí je dávka analginu několikrát nižší, proto se lék podává dětem ve formě injekcí, pouze pod dohledem lékaře. Je součástí takzvané „triády“, kterou sanitka používá ke snížení horečky.

V extrémních případech může být polovina tablety podána dítěti ve věku nejméně 8 let. Ale ne s aspirinem!

Kontraindikace

Aspirin je obecně zakázán pro děti do 15 let. Jeho použití může způsobit Reyeův syndrom, extrémně nebezpečný, život ohrožující stav. Proto by jej neměly užívat ženy v 1. a 3. trimestru těhotenství během laktace..

Kyselina acetylsalicylová je také kontraindikována pro žaludeční vředy a jiná akutní onemocnění spojená s možným vnitřním krvácením; s porušením funkcí ledvin, jater. Neužívejte jej během menstruace nebo pokud víte, že jste náchylní k dnu..

Analgin má o něco méně kontraindikací. Nelze jej však také použít k závažnému narušení funkcí ledvin a jater. Je předepisován s opatrností dětem do 3 měsíců, ženám v 1. a 3. trimestru těhotenství.

A samozřejmě, oba léky mohou způsobit alergie..

Analgin a aspirin jsou v naší zemi populární pilulky. Najdete je v každé lékárničce. Ale nepoužívejte je bezmyšlenkovitě. Tyto léky potlačují příznaky spíše než řeší příčinu bolesti nebo horečky. Poraďte se se svým lékařem. být zdravý!

Kyselina acetylsalicylová je aspirin nebo analgin

Kyselinu analgin acetylsalicylovou lze vzít společně

Aspirin a Analgin se používají k úlevě od bolesti nebo ke snížení zánětu. Oba jsou nesteroidní protizánětlivé léky a mají některé společné rysy, ale jsou to různé léky, které se někdy používají společně ke zvýšení účinku..

Aspirigova akce

Aspirin patří do farmakologické skupiny NSAID. Léčivou látkou je kyselina acetylsalicylová, která má antipyretické a protizánětlivé účinky. Používá se pro bolestivé syndromy různých lokalizací.

Aspirin má vlastnosti ředění krve a je široce používán v kardiologii a flebologii pro léčbu a prevenci srdečních onemocnění.

Účinek Analginu na tělo

Hlavní účinnou látkou Analginu je metamizol sodný, který má silný analgetický účinek. Vzhledem k vysokému riziku nežádoucích účinků je droga v mnoha zemích zakázána, ale u nás se používá ve všech odvětvích medicíny.

Analgin se používá na zubní, ušní, menstruační, bolesti hlavy. Předepisuje se pacientům během rehabilitačního období po operaci k úlevě od bolesti a zmírnění zánětu..

Společný efekt

Kombinace aspirinu a analginu má silný protizánětlivý, analgetický a antipyretický účinek.

Indikace pro současné použití

Společně jsou léky předepisovány při vysokých teplotách u dospělých a dětí v důsledku infekčních, bakteriálních onemocnění nebo nachlazení. Tímto způsobem nemůžete zmírnit bolest v případě horka způsobeného gastrointestinálními chorobami.

Kontraindikace aspirinu a analginu

Existuje mnoho kontraindikací pro užívání drog:

  • gastrointestinální onemocnění;
  • riziko krvácení;
  • citlivost na složky kompozice;
  • selhání jater a ledvin;
  • bronchiální a „aspirinové“ astma.

Jak užívat aspirin a analgin společně?

Aspirin s Analginem se nejlépe užívá spíše ve formě injekčního roztoku než v tabletách, i když je možná kombinace. S horečkou a horečkou se objevují cévní křeče, takže se do kombinace přidává další lék - No-Shpa. Takový lék se nazývá triáda..

Aby se snížila vysoká teplota, všechny léky se smíchají ve 2 ml v jedné stříkačce. Pokud se používají tablety, musíte vypít 3 tablety společně. Pokud horečka stoupne, po 6-8 hodinách lze triádu znovu užít.

Vedlejší efekty

Pokud jsou oba léky užívány s kontraindikacemi nebo neodpovídají dávkování, mohou se objevit nežádoucí účinky:

  • nevolnost, pálení žáhy, zvracení, průjem;
  • alergická reakce ve formě Quinckeho edému, vyrážka svědění kůže;
  • narušení jater a ledvin;
  • vnitřní krvácení;
  • vývoj onemocnění trávicího systému.

Názory lékařů na kompatibilitu aspirinu a analginu

Ivanna Sergeevna, pediatrka, Oryol

Dříve se triáda s aspirinem a analginem často používala ke snížení teploty u dětí různého věku. Nyní tuto metodu používají někteří pohotovostní lékaři. Dítěti od 1 do 12 let se doporučuje používat čípky obsahující Analgin a Diphenhydramin (Analdim).

Igor Semenovich, terapeut, Magnitogorsk

Navzdory velkému počtu vedlejších účinků a kontraindikací směs metamizolu a kyseliny acetylsalicylové rychle a účinně zmírňuje zánět, bolest a horečku. V některých případech se bez takové kombinace neobejdete.

Recenze pacientů

Olga, 38 let, Tver

Po operaci v gynekologii je menstruace bolestivá, někdy teplota stoupá. Injekce s aspirinem a analginem okamžitě zmírňuje bolest a pomáhá zlepšit stav. Nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky.

Sergey, 49 let, Novgorod

Triádu jsem použil při vysokých teplotách více než jednou. Injekce zmírňuje horečku během několika minut, blokuje bolest. Nedávno začaly problémy se žaludkem, takže tuto metodu nelze použít.

Aspirin a Analgin lze použít společně, pouze pokud byly jiné metody snižování horečky u febrilního syndromu neúčinné. Tyto léky jsou v pediatrii zakázané, proto je taková symptomatická léčba přípustná pouze pro dospělé..

Aspirin a Analgin lze použít, pokud byly jiné metody snižování horečky u febrilního syndromu neúčinné.

Aspirinová charakteristika

Aktivní složkou přípravku Aspirin je kyselina acetylsalicylová (ASA) - selektivní nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), narkotické analgetikum a antipyretikum. Mechanismus účinku ASA je založen na nevratném blokování enzymů cyklooxygenázy (COX-1 a COX-2), jakož i na účinku na centrální nervový systém a centra termoregulace a bolesti v mozku.

Farmakodynamika aspirinu závisí na dávce:

  • ve vysokých objemech ASA (4 až 6 g) má lék protizánětlivý účinek na tělo (blokuje COX-1, což vede k potlačení syntézy prostaglandinů);
  • ve středních dávkách (1,5-2 g) lék blokuje COX-2 a působí jako analgetikum a antipyretikum;
  • v malých dávkách (30-300 mg) se objevují protidestičkové vlastnosti kyseliny acetylsalicylové (viskozita krve klesá, tvorba tromboxanu A2 je inhibována).

Kromě svých hlavních vlastností ovlivňuje ASA vylučování kyseliny močové z těla:

  • při dávce ≥ 4 g je urikosurický účinek zesílen;
  • v dávce

Pojďme si promluvit o nástrojích, které jsou součástí každé lékárničky. Kyselina acetylsalicylová, "Analgin", "Aspirin", "Paracetamol". Jaký je mezi nimi rozdíl, jaký je hlavní účinek? Jsou možné kombinace léků? Jak jsou vhodné pro dospělé a děti? Tím vším se budeme zabývat v průběhu článku..

Kyselina acetylsalicylová a

Pojďme si promluvit o nástrojích, které jsou součástí každé lékárničky. Kyselina acetylsalicylová, „Analgin“, „Aspirin“, „Paracetamol“. Jaký je mezi nimi rozdíl, jaký je hlavní účinek? Jsou možné kombinace léků? Jak jsou vhodné pro dospělé a děti? Tím vším se budeme zabývat v průběhu článku..

Kyselina acetylsalicylová - co to je?

Dosud je mnoho zmatených, je kyselina acetylsalicylová „Aspirin“ nebo „Analgin“? Pojďme to zjistit.

Kyselina acetylsalicylová sama o sobě není jen samostatným lékem s vlastním jménem. Toto je účinná látka, na které je založen účinek řady léků..

Mezi nejznámější patří:

  • "Aspirin".
  • „Upsarin UPSA“.
  • „Tablety s kyselinou acetylsalicylovou“.
  • "Anopyrin".
  • "Bufferin".
  • „Aspikol“ a tak dále.

Kyselina acetylsalicylová, analgin nejsou ve vzájemném vztahu. Jsou to úplně jiné léky..

Indikace pro užívání kyseliny acetylsalicylové

Léčivá látka - kyselina acetylsalicylová - je indikována pro velké množství příznaků, poruch, dysfunkcí:

  • Nestabilní angina pectoris.
  • Ischemická choroba srdeční.
  • Infarkt myokardu.
  • Infarkt plic.
  • Kawasakiho choroba.
  • Aortoarteritida.
  • Mitrální chlopňové srdeční onemocnění.
  • Tromboembolismus.
  • Dresslerův syndrom.
  • Tromboflebitida.
  • U infekčních zánětlivých lézí byla pozorována horečka.
  • Syndrom slabé až střední bolesti různého původu.
  • Neuralgie.
  • Bolest hlavy.
  • Migréna.
  • Bolest zubů.
  • Myalgie a tak dále.

Nyní budeme pokračovat v demontáži konkrétních léků z lékárničky.

Jsou kyselina acetylsalicylová a „Analgin“ totéž? Ne! To jsou různé léky.

Ale „Aspirin“ a kyselina acetylsalicylová spolu úzce souvisejí. Jak již čtenář uhodl. Kyselina acetylsalicylová je hlavní aktivní složkou aspirinu. Celulóza, bramborový škrob slouží jako pomocné.

„Aspirin“ označuje protizánětlivé nesteroidní léky. Díky svému komplexnímu účinku je široce používán - je to antipyretikum, analgetikum a protizánětlivý prostředek.

Indikace a kontraindikace pro "Aspirin"

Indikace pro jeho použití jsou následující:

  • Bolest zubů, zad, kloubů, hlavy, myalgie (bolest svalů), bolestivé pocity u žen během menstruace. Může být použito pro anginu pectoris (pokud má pacient silné bolesti v krku).
  • Vysoká tělesná teplota, která je pozorována při nachlazení, zánětlivých, infekčních onemocněních.

Je důležité si uvědomit, že aspirin je indikován pouze pro dospělé a děti starší 15 let! Kromě toho má lék řadu kontraindikací:

  • Žaludeční vředy, 12 duodenálních vředů, erozivní léze gastrointestinálního traktu.
  • Hemoragická diatéza.
  • První a třetí trimestr těhotenství, stejně jako období kojení.
  • Bronchiální astma způsobené užíváním nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), salicyláty.
  • Užívání léků obsahujících methotrexát (v koncentraci vyšší než 15 mg týdně).
  • Věk do 15 let. Kontraindikace je předepsána kvůli riziku vzniku Reyeova syndromu.

Existuje také řada relativních kontraindikací (použití je možné, ale pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře). Jedná se o druhý trimestr těhotenství, dny, onemocnění jater a ledvin, chronický peptický vřed atd..

Zjistili jsme, že „Analgin“ a kyselina acetylsalicylová jsou různé léky. Je to jednoduché. Kyselina acetylsalicylová je aktivní složkou aspirinu. A "Analgin" je léčivý přípravek, jehož aktivní složkou je metamizol sodný. Pomocné látky v tabletách - cukr, mastek, bramborový škrob, stearát vápenatý.

Indikace a kontraindikace pro "Analgin"

Hlavní účinek léku je analgetikum. Jinými slovy, zmírňuje, zmírňuje bolest. Indikace pro užívání přípravku "Analgin" jsou tedy následující:

  • Migréna.
  • Bolesti hlavy.
  • Myalgie.
  • Bolest zubů.
  • Pooperační bolest.
  • Algodismenorea.
  • Renální, jaterní kolika.
  • Horečka při infekčních zánětlivých procesech.

Vidíme, že příznivý účinek kyseliny acetylsalicylové, „Analginu“ na tělo, je v mnoha ohledech podobný - oba léky zmírňují bolest.

Ale "Aspirin" kromě toho také bojuje s vysokou tělesnou teplotou, je schopen odolat některým zánětlivým procesům. Proto je univerzálnější než „Analgin“.

Velkou výhodou metamizolu sodného (aktivní složka přípravku „Analgin“) je však to, že je neškodný pro děti od 3 měsíců. Zatímco "Aspirin" lze použít pouze od dospívání.

"Analgin" má následující kontraindikace:

  • Přecitlivělost na pyramisoly, pomocné látky.
  • Bronchiální astma.
  • "Aspirin" astma.
  • Nemoci s projevem bronchospasmu.
  • Patologie, které potlačují krvetvorbu.
  • Těžké poruchy funkce jater a ledvin.
  • Kojenecký věk (až tři měsíce).
  • Krevní nemoci (včetně dědičné hemolytické anémie).
  • Těhotenství (pro dítě je obzvláště nebezpečné užívat léky v 1. trimestru, v posledních šesti týdnech těhotenství).
  • Laktace.

"Paracetamol"

„Paracetamol“, „Analgin“ a kyselina acetylsalicylová - léky, které jsou téměř v každém lékárničce. Co si musíte zapamatovat, paracetamol je jak léčivá látka léčiva, tak název samotné drogy (například „Paracetamol“ v tabletách). Bude obsažen nejen v přípravku „Paracetamol“, ale také v drogách, jako jsou:

  • "Tsefekon".
  • Tylenol.
  • "Acetaminofen".
  • "Efferalgan".
  • "Panadol".
  • „Calpol“ a tak dále.

Indikace a kontraindikace pro "paracetomol"

Užívejte "paracetamol" a další léky s touto účinnou látkou v takových případech:

  • Horečka (zvýšení tělesné teploty) s nachlazením.
  • Mírná až střední bolest - bolesti zubů, hlavy, neuralgie, bolesti zad, myalgie, migréna, artralgie.

Hlavní kontraindikace užívání paracetamolu jsou následující:

  • Přecitlivělost na složky - aktivní a pomocné.
  • Věk do 6 let (v tabletách).
  • Historie alkoholismu.
  • Dysfunkce jater a ledvin.

Proč kombinovat tyto léky navzájem?

Mnoho lidí se zajímá o to, zda je možné užívat současně kyselinu "paracetamol", "analgin", kyselinu acetylsalicylovou. Proč potřebujeme takovou „výbušnou“ směs drog, která má podobný účinek na tělo?

Předpokládá se, že tato kombinace pomáhá rychle a po dlouhou dobu snížit vysokou teplotu v případě, že samotné léky nemohou tento úkol zvládnout. Nebo účinek netrvá dlouho.

Podívejme se, jestli je bezpečné brát takový komplex, v jakých dávkách je to možné.

„Paracetamol“, „Aspirin“, „Analgin“

Tato kombinace je nepřijatelná! Může mít vážné vedlejší účinky na váš stav. "Paracetamol" v tomto komplexu je zbytečný lék. Ale kombinace "kyselina acetylsalicylová" plus "analgin" "je přípustná v řadě případů - budeme je dále analyzovat.

„Aspirin“ a „paracetamol“

Jak jsme poznamenali, „Aspirin“ a „Paracetamol“ jsou téměř identické jako antipyretika. Mají však různé aktivní složky: v prvním případě je to kyselina acetylsalicylová, ve druhém - paracetamol.

Paracetamol je považován za jeden z nejbezpečnějších léků proti horečce na světě. Proto je vydáván z lékáren bez lékařského předpisu. Ale "Aspirin" snižuje teplotu mnohem rychleji a udržuje svůj účinek po dlouhou dobu.

Je tedy možné doplnit účinek „paracetamolu“ „aspirinem“ a naopak? Ne, takový komplex nedává smysl. Tyto léky se navzájem nijak neposilují. Ale můžete svůj stav zhoršit, protože každý z těchto léků má velké vedlejší účinky..

„Analgin“ a „aspirin“

Mnoho populárních rad tvrdí, že „Analgin“ s kyselinou acetylsalicylovou je nejlepší lék na teplotu. Je to tak?

„Analgin“ a „Aspirin“ v tandemu jsou účinným prostředkem. Nejvhodnější dávkou je jedna tableta každého léku. Pamatujte, že pouze jedna dávka nepovede k závažným vedlejším účinkům! Během půl hodiny začne teplota, i když vysoká a přetrvávající, ustupovat.

„Aspirin“ (kyselina acetylsalicylová) a „Analgin“ společně jsou poslední možností! Používá se pouze tehdy, když jsou méně jemné léky bezmocné. Nejprve se zpravidla snaží snížit teplotu pomocí „paracetamolu“ nebo „ibuprofenu“.

„Aspirin“ a „Analgin“ jsou kromě vysoké teploty schopni rychle se vyrovnat s následujícími problémy:

  • Bolest hlavy, zubů, kloubů, svalů.
  • Příznaky chřipky, akutní respirační virové infekce.
  • Bolestivý syndrom u revmatoidních onemocnění, radikulitidy atd..

Ale poznamenejme si důležitou věc: léky se mohou vyrovnat pouze s příznaky, pomáhají zmírnit stav pacienta. Nemají žádný terapeutický účinek! Abychom se s nemocí vyrovnali, je nutné odstranit její příčinu..

Pokud se váš stav po užití komplexu "Analgin" + "Aspirin" zlepšil pouze dočasně, nemusíte pokračovat v tak silné samoléčbě. Nejlepším způsobem je kontaktovat kvalifikovaného odborníka.

Přípravek "Analgin" v kombinaci s kyselinou acetylsalicylovou mohou užívat pouze dospělí, navíc ti, kteří nemají žádné kontraindikace pro obě léky současně. U dětí do 15 let je takový komplex kategoricky kontraindikován.!

Pojďme tedy shrnout. "Paracetamol" je nejbezpečnější antipyretikum. "Analgin" je účinný lék na bolest.

"Aspirin" a léky na bázi kyseliny acetylsalicylové mají analgetické, protizánětlivé a antipyretické účinky. Ale mají více vedlejších účinků, jsou u dětí kontraindikovány.

Je přípustné, aby dospělý užíval kombinaci „Aspirinu“ a „Analginu“ jednou při vysoké teplotě, silné bolesti.

Kyselina acetylová je aspirin nebo analgin

Aspirin a Analgin jsou nejoblíbenější nesteroidní protizánětlivé léky. Někteří je považují za analogické, i když to není tak úplně pravda. Zvažte rozdíl a vlastnosti každé z drog.

Akce aspirinu

Hlavní účinnou látkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová.

Jedná se o nesteroidní protizánětlivé činidlo, které má na tělo několik typů účinků:

  • snížení tělesné teploty;
  • poskytující mírný analgetický účinek;
  • ředění krve (díky čemuž je široce používán k léčbě a prevenci kardiovaskulárních onemocnění).

Analginova akce

Hlavním účinkem léku je zmírnění bolesti a snížení zánětlivého procesu. Analgin je analgetikum, jehož hlavní složkou je metamizol sodný. Lék se vstřebává z tenkého střeva a začne působit do 20 minut po užití tablety a 5 minut po podání roztoku.

Lék se používá k bolesti zubů, bolesti hlavy, opakující se menstruační bolesti a nepohodlí během zranění. Hlavní věc je, že nemá silný účinek, proto se nepoužívá k dlouhodobému užívání..

Mohu užívat aspirin a analgin současně

Je možné, ale nežádoucí, kombinovat léky. Aspirin existuje již více než 100 let. Dlouhodobě se používá jako lék ke snížení horečky a zmírnění bolesti. Moderní medicína upřednostňuje použití kyseliny acetylsalicylové v kardiologii a flebologii k ředění krve a zlepšování funkce srdce.

Současně můžete užívat jednorázové léky, například při léčbě bolesti hlavy Aspirinem nebo Cardiomagnilem můžete pít Analgin; dávka - ne více než 3 tablety denně.

Indikace pro současné použití

Pokud teplota u dospělých stoupne nad + 39,5 ° C při nachlazení nebo infekčním onemocnění, jako jednorázový lék pro rychlý antipyretický účinek.

Taková směs je přísně kontraindikována pro děti, aby se zabránilo vedlejším účinkům..

Pacientům mladším 15 let se doporučuje užívat komplex Analgin s difenhydraminem.

Kontraindikace při užívání aspirinu a analginu

MP nemůžete použít společně v následujících případech:

  • intolerance ke složkám složení jednoho z léků;
  • věk do 15 let;
  • během těhotenství;
  • vnitřní krvácení, v historii včetně;
  • narušení ledvin a jater.

Jak užívat aspirin a analgin společně

MP se používá v extrémních případech ke snížení vysoké tělesné teploty. V tomto případě je nutné propíchnout No-Shpu, aby se zabránilo cévním křečím..

Recenze

Lyudmila Michajlovna, 58 let, Kursk

Piji aspirin často, nebo spíše ASK, který je součástí Aspirin Cardio nebo Cardiomagnyl. 2x ročně podstupuji prevenci opakovaného infarktu myokardu. Pokud je to nutné, piju Analgin, zvláště při magnetických bouřích, když je narušen krevní tlak, moje hlava mě silně bolí. Nikdy nedošlo k žádným nežádoucím reakcím.

Irina Ivanovna, 30 let, Krasnodar

Oba léky jsou vždy po ruce a v případě potřeby je aktivně užívám. Abych zmírnil bolest syndromu, užívám Aspirin, užívám také lék ke zmírnění menstruační bolesti nebo kocoviny. Když bolí zub, ruka, noha atd. Beru Analgin pilulku.

Analgin a aspirin jsou běžné léky, které lze komerčně najít. Oba léky jsou přítomny téměř v jakékoli domácí lékárničce. Používá se na bolesti různého původu, horečku, záněty.

Analgin a aspirin jsou běžné léky, které lze komerčně najít.

Jaký je rozdíl a podobnosti?

Léky patří do stejné farmaceutické skupiny - nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID).

Léky z této skupiny neobsahují hormony, nemají vedlejší účinky, které se mohou objevit v důsledku hormonální terapie.

Léky neobsahují stejnou účinnou látku, patří do různých typů NSAID z důvodu odlišného původu účinné látky: Aspirin - na deriváty kyseliny salicylové, Analgin - na pyrazolidiny.

Pokyny pro Analgin

Analgin je dostupný v tabletách. Léčivou látkou je sodná sůl metamizolu, kromě toho obsahuje cukr, škrob, mastek, stearát vápenatý.

Terapeutický účinek je analgetický a antipyretický. Má vliv na produkci prostaglandinů a snižuje jejich hladinu. Má slabý účinek, který odstraňuje zánětlivé procesy.

Kyselina acetylsalicylová: návod k použití. Co pomáhá

Kyselina acetylsalicylová je léčivo, které má výrazný protizánětlivý účinek. Lék odstraňuje teplo a bolest, snižuje shlukování krevních destiček. Zjistěte, jak drogu užívat, v jakém množství a na co pomáhá kyselina acetylsalicylová - podrobný návod k použití obsahuje všechny potřebné informace.

farmaceutický účinek

Nástroj zabraňuje syntéze prostaglandinů, které se podílejí na zánětlivých procesech, přispívají ke vzniku bolesti a horečky. V důsledku významného snížení množství prostaglandinů se cévy rozšiřují, což přispívá ke zvýšenému pocení. Droga má tedy antipyretický účinek..

Při použití léku jsou nervová zakončení méně citlivá na bolest. Lék se užívá perorálně, maximální hladiny účinné látky v krvi se dosáhne za krátkou dobu - po 10-20 minutách.

Úroveň salicylátu vznikajícího z metabolismu, ke kterému došlo, stoupá během dvou hodin. Vylučování složek léčiva se provádí ledvinami..

Částečná eliminace se provádí 20 minut po užití léku, salicylát se z těla částečně odstraní po 2 hodinách.

Uvolněte formu a složení

Kyselina acetylsalicylová je dostupná v tabletách. Složení je prezentováno v různých množstvích účinné látky - 100, 250, 50 mg, doplněné kyselinou citronovou a bramborovým škrobem.

Aspirin a analgin

Mnoho lidí se zajímá o to, zda aspirin je kyselina acetylsalicylová nebo ne? Je kyselina acetylsalicylová aspirin nebo analgin? Aspirin je derivát kyseliny salicylové. Kyselina acetylsalicylová, která se často nazývá aspirin, byla získána nahrazením jedné hydroxylové skupiny. Proto je analgin úplně jiný lék..

S čím pomáhá kyselina acetylsalicylová

Po mnoho desetiletí je aspirin celosvětově nejoblíbenější drogou..

Lék je předepsán při detekci:

  • horečka;
  • revmatoidní artritida;
  • revmatická horečka v akutní formě;
  • Dresslerův syndrom;
  • revmatická chorea;
  • srdeční infarkt, při kterém jsou postiženy plíce;
  • akutní tromboflebitida;
  • bolesti hlavy, včetně migrény;
  • osteoartróza;
  • neuralgie;
  • různé bolestivé pocity - se zubními chorobami, s menstruací, doprovázené nepohodlí; bolest svalů a kloubů;
  • onemocnění páteře, doprovázená syndromy, seznam je uveden osteochondróza, ischias, lumbago;
  • infarkt myokardu, ischemická choroba srdeční, fibrilace síní, tromboembolismus (používá se k prevenci).

Kontraindikace a vedlejší účinky

Kontraindikace užívání drogy jsou uvedeny v seznamu, který zahrnuje:

  • portální hypertenze;
  • krvácení do zažívacího traktu;
  • Reyeho syndrom;
  • hemoragická diatéza;
  • aspirinová triáda;
  • nedostatečné množství vitaminu K v těle a glukóza-6-fosfát dehydrogenáza;
  • přítomnost erozivních a ulcerativních lézí v gastrointestinálním traktu ve zhoršené formě;
  • hemofilie;
  • nedostatečnost funkce jater a ledvin;
  • přítomnost disekujícího aneuryzmatu aorty;
  • hypoprotrombinemie;
  • období těhotenství, kojení;
  • nadměrná citlivost těla na složky tohoto léku a jiných léků, které eliminují zánětlivé reakce, což se projevuje rozvojem rýmy a výskytem kopřivky.

Možné negativní reakce

U některých lidí se mohou objevit nežádoucí účinky:

  • průjem;
  • nevolnost;
  • vyrážky na kůži;
  • vzhled hluku v uších;
  • výskyt erozivních a ulcerativních lézí, krvácení do zažívacího traktu;
  • angioedém;
  • vývoj aspirinové triády;
  • výskyt bolesti v břiše;
  • výskyt trombocytopenie, anémie;
  • rozvoj anorexie;
  • Reyeho syndrom;
  • bronchospazmus;
  • výskyt bolesti hlavy, závratě;
  • zrakové postižení;
  • hemoragický syndrom;
  • zhoršení srdečního selhání, ke kterému dochází v chronické formě;
  • poruchy funkce ledvin a jater.

Pokud lékař předepsal kyselinu acetylsalicylovou, měl by být pečlivě prostudován návod k použití a kontraindikace, aby se zabránilo negativním důsledkům..

Využívání velkých dávek finančních prostředků

Při použití léku ve velkém množství, které neodpovídá doporučeným dávkám, jsou možné negativní reakce těla. Předávkování vede k následujícím problémům:

  • porušení acidobazické rovnováhy a elektrolytu;
  • zmatek vědomí;
  • nevolnost, doprovázená zvracením, přítomnost bolesti v břiše;
  • dehydratace těla;
  • problémy se sluchem a zrakem;
  • třes;
  • ospalý stav.

Ve vzácných případech vede zneužívání drog k metabolické acidóze a kómatu.

Jak používat

Podle pokynů k použití kyseliny acetylsalicylové se tablety užívají po jídle. Lék můžete pít nejen čistou vodou, ale také alkalickou minerální vodou a mlékem.

Dávkování určuje lékař. Pokud není možné navštívit lékaře a problém je nevýznamný, můžete si vzít aspirin v množství 1-2 tablet, což odpovídá 500-1000 mg. Dávka je indikována pro dospělého. Denně jsou povoleny 3-4 dávky léku.

Mohu použít 2 tablety kyseliny acetylsalicylové 4krát denně? Je zakázáno užívat lék v takovém množství. Maximální denní dávka je 6 tablet. Lék lze léčit nejdéle dva týdny..

Účinek na srážení krve

Kyselina acetylsalicylová ředí krev. Měli byste se poradit se svým lékařem, abyste zjistili, jak užívat pilulky ke zlepšení reologie krve. Specialista vybere individuální dávku. Aby se zabránilo adhezi krevních destiček, lék se používá v množství 0,5 tab./den. Délka kurzu je obvykle 2-3 měsíce.

Infarkt myokardu

Aby se zabránilo infarktu myokardu, použijte 250 mg léku denně. U tromboembolie a cerebrovaskulárních příhod se také používá 0,5 tablety denně. Postupně se množství léčiva zvyšuje na 1000 mg (2 tablety denně).

Pokyny pro použití kyseliny acetylsalicylové při teplotě u dětí a dospělých

Obvykle je aspirin předepsán při nachlazení..

Tablety při teplotě se nepoužívají na prázdný žaludek. Pokud potřebujete snížit teplotu dospělého, doporučená dávka je 250-1000 mg drogy. Lék můžete užívat 3 nebo 4krát denně..

Při teplotě se dětem podává 100 až 300 mg drogy. Doporučuje se, aby dávku léku zvolil lékař. Velikost dávky pro děti se určuje podle věku.

  1. Dítě starší dvou let dostane 100 mg léku.
  2. Od tří let je povoleno užívání 150 mg.
  3. Při léčbě dítěte staršího čtyř let by mělo být použito 200 mg drogy a při léčbě dítěte staršího pěti let 250 mg.
  4. Kyselinu acetylsalicylovou v doporučeném množství lze dítěti podávat 3 až 4krát denně.

S bolestí hlavy

Kyselina acetylsalicylová je účinný lék na bolesti hlavy. Můžete také užít paracetamol. Droga je silná, protože může tělu prospět i ublížit. Při určování vhodné dávky léku byste měli být velmi opatrní..

Pokud není v blízké budoucnosti plánován odpočinek, vezměte si dvě tablety. Pokud po užívání léku bude možné spát nebo odpočívat, dávka léku by měla být snížena na 0,5-1 tablety.

Aby se dosáhlo požadovaného účinku, musí být léčba podána okamžitě po nástupu nepohodlí..

Uvedené dávky léčiva jsou určeny k použití dospělým. Tato možnost léčby není vhodná pro děti..

Kocovina

Bez ohledu na důvody rozvoje bolesti hlavy je možné účinně vyřešit vzniklý problém. Například v každodenním životě lidé často berou drogu na kocovinu. Neměli bychom však zapomínat, že léčba eliminuje pouze bolest, ale ne kocovinu samotnou. K léčbě kocoviny používejte jiné léky.

Jak aspirin ovlivňuje krevní tlak

Zvyšuje nebo snižuje aspirin krevní tlak? Léčba žádným způsobem neovlivňuje ukazatele krevního tlaku. Schopnost léku eliminovat bolest během migrény a snižovat intrakraniální tlak je vysvětlena jeho schopností ředit krev. Používání léku na hypertenzi je škodlivé kvůli riziku krvácení..

Recepce pro menstruaci a bolesti zubů

Mohu produkt používat na menstruaci? V takových případech můžete drogu použít, ale s opatrností a po předchozí lékařské pomoci. Doporučená dávka je 1 tableta dvakrát denně, ale pro tyto účely je stále lepší používat jiné léky proti bolesti - analgin, spazmalgon, no-shpu.

Aspirin také pomáhá proti bolesti zubů, protože je schopen mít výrazný analgetický účinek. Ale nemůžete použít více než 4000 mg drogy denně. Jinak může dojít k vážnému poškození mozku a vnitřních orgánů. Děti do 12 let by měly být léčeny jinými léky, stejně jako těhotné ženy. Když se objeví bolest zubů, pomůže také paracetamol.

Jak se zbavit akné

Droga pomáhá zbavit se akné. Funguje rychle a je jedním z nejúčinnějších prostředků..

Kyselina acetylsalicylová při použití na obličej ničí bakterie, což umožňuje zastavit zánětlivý proces a vysušit pokožku.

Pro ošetření musí být tableta rozpuštěna ve vodě a kapalině použité k otření. Roztok se aplikuje bodově, přímo na akné.

Sedm nejlepších cvičení pro ženy všech věkových skupin Nebuďte líní!

Masky

  1. Pleťová maska ​​s medem podporuje zdraví pokožky. U 3-4 tablet je zapotřebí med a voda v množství 1 lžičky. a 5 kapek. Z těchto složek se připraví kaše, která se nanáší čtvrt hodiny. Zbytky produktu se omyjí teplou vodou..

Maska na akné s kyselinou acetylsalicylovou může obsahovat další přísady, jako je černý jíl. Složka se připravuje v množství několika polévkových lžící, zředí se vodou, aby se získala homogenní hmota.

Potom se přidá poslední a hlavní složka - kyselina acetylsalicylová ve formě prášku (1 tab. Na 1 polévkovou lžíci. L. Clay). Připravená kaše se na 20 minut pokryje kůží obličeje a poté se omyje studenou vodou.

Pokud se rozhodnete použít kyselinu acetylsalicylovou v boji proti akné, nezapomeňte, že kurzy by měly být krátké, jinak může pokožka vyschnout. Pokud máte suchou pokožku, buďte při výběru této metody léčby akné opatrní.

Kyselina acetylsalicylová je vhodná na obličej v případech, kdy je pokožka mastná

Před použitím masek se ujistěte, že reakce těla na vystavení účinkům složek je normální. V opačném případě existuje riziko podráždění. Při hledání léku na akné s kyselinou acetylsalicylovou vám recenze pomohou vybrat ten správný výběr.

Kyselina acetylsalicylová pro vlasy

Aspirin má příznivý účinek na vlasové folikuly. Droga:

  • obnovuje lesk;
  • eliminuje následky neúspěšného barvení;
  • zesvětlí nepoškozené vlasy přirozeným způsobem;
  • zvyšuje objem;
  • urychluje proces růstu;
  • neutralizuje negativní účinky chloru při návštěvě bazénu;
  • eliminuje elektrifikaci a alopecii.

Avšak ne každý a ne vždy může použít aspirin k obnově vlasů. Obklady a masky by se neměly dělat často. Při externím použití hlavní složka produktu dobře proniká tkáněmi.

Aspirin na vlasy lze používat od 12 let, protože při dřívějším použití existuje vysoké riziko Reyeova syndromu.

Pro ty, kteří mají ekzémy, psoriázu nebo suchou seborrheu, stejně jako pro osoby s citlivou pokožkou není péče založená na použití kyseliny acetylsalicylové vhodná.

Jednoduché použití: 2-3 tablety rozpusťte v teplé vodě a přidejte k vlasovým maskám.

Nosení dítěte, laktace

Během těhotenství je přísně zakázáno používat kyselinu acetylsalicylovou. Kojící matka by také neměla užívat tento lék. Těhotným ženám nejsou předepisovány léky kvůli obsahu škodlivých látek.

Aspirin a alkohol

Je důležité vědět, jak přípravek užívat, aby nepoškodil vaše tělo..

Jsou kompatibilní s kyselinou acetylsalicylovou a alkoholem?

Při jejich současném použití je podrážděná sliznice trávicího traktu, je možné vyvolat vývoj alergií, výskyt vředů a intragastrického krvácení, výskyt cévní mozkové příhody, infarkt. Smrt je možná.

Tento lék musíte užívat před požitím alkoholu. Při použití za jeden den bude možné snížit závažnost kocoviny..

Kombinace s kofeinem

Kofein může být použit s tímto lékem. Existují však kontraindikace, proto stojí za to se poradit se svým lékařem.

Skladovatelnost

Doba použitelnosti léku je 2 roky. Výrobek skladujte při pokojové teplotě na místě, kde neproniká světlo a vlhkost a děti a zvířata k nim nemají přístup.

Co je kyselina acetylsalicylová, co pomáhá a jak ji užívat, je uvedeno v návodu k použití. Při léčbě dětí je obzvláště důležité konzultovat s lékařem. Pro mladé pacienty může být droga velmi nebezpečná..

PŘÍPRAVY RECEPTY ZDE: KLIKNĚTE NA OBRAZ

Jaký je rozdíl mezi analginem nebo kyselinou acetylsalicylovou?

Kyselina acetylsalicylová (ASA) a Analgin patří mezi nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), protože jejich mechanismus účinku je založen na nevratné inhibici cyklooxygenázy (COX). Pomáhají tak inhibovat tvorbu prostaglandinů a snižovat intenzitu zánětlivého procesu. Oba léky také vykazují antipyretické a analgetické vlastnosti..

Analgin nebo kyselina acetylsalicylová vykazují antipyretické a analgetické vlastnosti.

Indikace pro použití

Tyto léky se používají k úlevě:

  • pyretická tělesná teplota s febrilním syndromem;
  • bolestivý syndrom mírné a střední závažnosti;
  • zánětlivý proces.

ASA se používá k prevenci kardiovaskulárních onemocnění, která mohou být vyvolána krevními sraženinami.

Analgin a kyselina acetylsalicylová jsou jedno a totéž?

Tyto léky mají stejné vlastnosti a mechanismus účinku, ale zároveň nejsou z hlediska účinné látky analogy. Kyselina acetylsalicylová se vyrábí na bázi esteru kyseliny salicylové s kyselinou octovou a aktivní složkou Analginu, metamizolu sodného, ​​je derivát pyrazolonu.

Složení a forma uvolnění

Analgin je k dispozici ve formě:

  • tablety s dávkou metamizolu sodného 500 mg / tabletu;
  • vodný roztok (50% nebo 25%) pro i / v a i / m podání (ampule, 1 nebo 2 ml).

Pomocné látky (v tabletě):

  • cukr;
  • bramborový škrob,
  • stearát vápenatý,
  • mastek.

ASA má pouze tabletovou formu uvolňování s dávkou kyseliny acetylsalicylové 500 mg / tabletu:

  • kyselina citronová;
  • bramborový škrob.

Způsob podání a dávkování

Tablety Analgin se užívají perorálně 2-3krát denně po jídle.

Maximální jednotlivá dávka - 1 g, denní dávka - 3 g.

Jednotlivé dávky:

Věk, rokyDávka analginu, např
2-30,05-0,1
4-50,1-0,2
6-70.2
8-140,25-0,3
14 a starší0,25-0,3

Roztok analginu se podává intravenózně nebo intramuskulárně, 1 - 2 ml 2-3krát denně. U dětí používejte v dávce 50-100 mg na 10 kg tělesné hmotnosti (do 1 roku se podává pouze IM a ne déle než 3 dny).

Dopad ASA na tělo je závislý na dávce:

  • malé dávky (30-300 mg / den) mají protidestičkový účinek na krev;
  • střední dávky (2-4 g / den) snižují pyretickou tělesnou teplotu a zmírňují bolest;
  • velké dávky (4 až 6 g / den) mají protizánětlivý účinek.

Malé dávky (30–300 mg / den) kyseliny acetylsalicylové mají protidestičkový účinek na krev.

Těhotenství a kojení

Tyto léky by se neměly používat v I. a III. Trimestru těhotenství a během laktace..

Dětství

ASA se v pediatrii nepoužívá. Analgin se používá s opatrností při léčbě dětí do 3 měsíců.

Starší věk

U osob starších 50 let může být ASA předepsán k prevenci kardiovaskulárních onemocnění..

Pro porušení funkce jater

S opatrností je Analgin předepisován osobám trpícím závislostí na alkoholu s toxickým poškozením jater.

S poruchou funkce ledvin

Je podmíněně přípustné používat Analgin k léčbě pacientů s anamnézou pyelonefritidy nebo glomerulonefritidy.

Předávkování a vedlejší účinky kyseliny acetylsalicylové

Aplikace více než 100 mg / kg denně po dobu 2 dnů může způsobit předávkování.

Nejvýraznějším vedlejším účinkem při použití ASA je porušení cytoprotektivních vlastností buněk periferní tkáně, které může vyvolat vředy v gastrointestinálním traktu.

Použití ASA pro virovou infekci může způsobit Reyeův syndrom - akutní selhání jater.

Kontraindikace

Analgin byste neměli užívat, pokud máte v anamnéze:

  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • agranulocytóza;
  • leukopenie;
  • neutropenie;
  • anémie;
  • poškození ledvin nebo jater;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • astma způsobené užíváním NSAID.

Kyselina acetylsalicylová má následující kontraindikace pro použití:

  • nesnášenlivost vůči NSAID;
  • vředy v zažívacím traktu;
  • hemofilie;
  • pankreatitida;
  • trombocytopenie;
  • krvácení do zažívacího traktu;
  • astma s nosní polypózou;
  • selhání srdce, jater nebo ledvin;
  • hemoragická diatéza;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.
  • věk do 15 let.

Oba léky jsou kontraindikovány během těhotenství a kojení..

Interakce s jinými léky

Protizánětlivé látky, pokud se užívají společně s methotrexátem v dávce ≥ 15 mg / týden, snižují renální clearance methotrexátu a vylučují jej z asociace s plazmatickými proteiny.

Kompatibilita s alkoholem

Alkohol zvyšuje hepatotoxicitu drog.

Podmínky skladování a trvanlivost

Skladujte nejdéle 4 roky na suchém místě mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Náklady na drogu a její analogy

Náklady na ASA (500 mg / tab., 10 ks / jednotka) - od 9 rublů..

Plným analogem ASK je německý aspirin.

Cena Analginu (500 mg / tab., 10 ks / jednotka) - od 12 rublů..

Následující Článek

Analogy pantocalcinu