Mohou být analgin a kyselina acetylsalicylová brány dohromady?

Mrtvice

Analgin a kyselina acetylsalicylová jsou léky, které se v lékařské praxi již dlouho osvědčily. Jsou dobře známé jak lékařům, tak pacientům. Jejich kombinované použití však může být zdraví nebezpečné..

Kyselina acetylsalicylová a Analgin jsou jedno a totéž?

Aspirin a Analgin jsou 2 různé léky. Liší se jak složením, tak účelem použití..

Aktivní složkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Má antipyretické vlastnosti a vlastnosti k ředění krve..

Základem Analginu je metamizol sodný, který silně tlumí bolest.

Proto je zásadně nesprávné domnívat se, že tyto prostředky jsou jedno a totéž..

Jak ovlivňují tělo

Kombinované užívání těchto léků může rychle snížit horečku a zmírnit bolest.

Je důležité si uvědomit, že oba léky nemají terapeutický účinek, ale pouze zmírňují příznaky - bolest a hypertermii.

Dlouhodobé kombinované užívání je nepřijatelné kvůli toxickým účinkům léků na tělo a riziku vzniku nežádoucích komplikací.

Indikace pro použití

Společné podávání léků je možné, když potřebujete rychle zmírnit bolest nebo snížit horečku a jiné léky, jako je paracetamol nebo ibuprofen, nemají požadovaný účinek..

Předpokládá se, že tělesná teplota se normalizuje do 0,5 hodiny po užití těchto pilulek.

Kromě toho jsou tyto prostředky účinné pro:

  • nachlazení;
  • bolest hlavy;
  • radikulitida;
  • bolest zubů;
  • revmatoidní nemoci;
  • ARVI.

Jak správně užívat Analgin a kyselinu acetylsalicylovou

U dospělých je třeba dodržovat opatrné dávkování. Doporučuje se užívat 0,5-1 tabletu každého léku ne více než 3krát denně.

Lék musí být žvýkán a zapit velkým množstvím čisté vody bez plynu. Neužívejte léky na prázdný žaludek.

Funkce aplikace

Vzhledem k tomu, že léky mohou mít nežádoucí účinky, je v některých případech nutné je užívat s maximální opatrností..

Těhotenství a kojení

Většina lékařů souhlasí s tím, že ženy v jakékoli fázi těhotenství a kojící matky by tyto léky neměly užívat. Léky mohou poškodit nenarozené dítě nebo novorozence. V případě nemoci by se tedy žena měla poradit s lékařem..

Dětství

Podle většiny pediatrů je předepisování aspirinu dětem a dospívajícím do 15 let přísně zakázáno. Je pro ně lepší užívat paracetamol ke snížení teploty..

Starší věk

Ve stáří je třeba tyto léky užívat na doporučení lékaře, protože v tomto věku existují určité kontraindikace, při kterých není bezpečné užívat aspirin a analgin.

Nežádoucí účinky Analginu a kyseliny acetylsalicylové

Ve většině případů společný příjem jedné pilulky nezpůsobuje žádné vedlejší účinky a nemá negativní vliv na gastrointestinální trakt. Dlouhodobé užívání však může způsobit:

  • ulcerace slizniční vrstvy gastrointestinálního traktu, která může vést k rozvoji peptického vředu;
  • porušení procesu hematopoézy;
  • vyvolat krvácení;
  • způsobit těžkou alergickou reakci (kopřivka, Quinckeho edém).

Kontraindikace užívání Analginu a kyseliny acetylsalicylové

Aby nedošlo k poškození zdraví, je vhodné nepoužívat lék na následující zdravotní patologie:

  • srdeční choroba;
  • pankreatitida;
  • onemocnění gastrointestinálního traktu;
  • porucha krvácení a hemofilie.

Dopad na řízení

Drogy neovlivňují stav motoristů, takže je mohou užívat ti, kteří plánují řídit..

Interakce s jinými léky

Analgin spolu s difenhydraminem a papaverinem tvoří triádu, která se často používá jako analgetikum a antipyretikum..

Lék se vstřikuje do těla, takže má rychlý pozitivní účinek.

Kompatibilita s alkoholem

Doporučuje se nepoužívat jeden nebo druhý lék společně s alkoholickými nápoji, aby se zabránilo vzniku komplikací. Mohou způsobit krvácení ze žaludku, pokud má člověk gastrointestinální poruchu. Tyto léky se také nedoporučují pro kocovinu..

Předávkovat

Předávkování může vést k nepohodlí v zažívacím traktu, dyspeptickým projevům, závratím, slabosti. V tomto případě se doporučuje propláchnout žaludek a poradit se s lékařem.

Podmínky výdeje z lékáren

Oba léky lze koupit bez předpisu lékaře..

Podmínky skladování

Tyto léčivé přípravky skladujte na suchém větraném místě při teplotě nepřesahující 25 ° C. Je třeba omezit přístup k pilulím pro nezletilé.

Skladovatelnost

Fondy neztratí své farmakologické vlastnosti do 4 let od data výroby.

Analogy

Analogy aspirinu jsou: Aspirin Cardio, Aspicard, Anapirin, Effervescent Aspirin York, Upsarin Oops.

Lék Baralgin má podobné farmakologické vlastnosti jako Analgin..

Cena léku

V ruských lékárnách stojí balení 10 tablet Analginu v průměru 10-12 rublů. Aspirin v množství 10 ks. si můžete koupit za 5-8 rublů.

Recenze

Anatoly, Nižnij Novgorod, terapeut: „Oba léky mají účinné antipyretické vlastnosti. Ve směsi mají léky rychlý pozitivní účinek. Tablety jsou časově testovány a mají nízkou cenu, takže je lze předepisovat důchodcům a pacientům s nízkými příjmy “.

Tatyana, 44 let, Vladivostok: „Často trpím silnými bolestmi hlavy, vždy s sebou nosím balíček těchto léků. Jakmile útok začne, vezmu si půl pilulky z obou. Bolest ustupuje rychle a na dlouhou dobu “.

Lze aspirin a analgin používat společně?

Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu. Lze je zakoupit v každé lékárně a bez lékařského předpisu. Každý dům má alespoň jednu z těchto drog. Ale dnes stále častěji slyšíte debatu o tom, zda jsou tyto populární pilulky tak dobré..

Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu.

Aspirinová charakteristika

Aspirin je léková formulace odvozená z interakce salicylové a acetanhydridu. Kromě účinné látky (kyselina acetylsalicylová - ASA) zahrnuje konzervační látky, stimulanty, enterosorbenty.

  • mít kyselou chuť;
  • špatně rozpustný ve studené vodě;
  • rozpusťte ve vroucí vodě a alkoholu.

Výhody léku:

  • srazí teplotu;
  • zmírňuje zánětlivé procesy;
  • působí jako mírný lék proti bolesti;
  • ředění krve, chrání před krevními sraženinami.

Aspirin je léková formulace získaná interakcí anhydridu kyseliny salicylové a kyseliny octové.

Jako antipyretikum je Aspirin předepisován ve formě injekcí (například Acelizin). Častěji jej však používají pacienti trpící srdečními a cévními problémy..

Jak Analgin funguje

Vlastnosti Analginu (aktivní složkou je mitamizol sodný) spočívají ve zpomalení práce enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek, které vyvolávají bolest v nervových zakončeních. Tablety pomáhají s:

  • bolestivé pocity;
  • mírné teplo;
  • zvýšená kyselost žaludku.

Analgin se používá k léčbě bolesti různého původu:

  • neuralgie;
  • radikulitida;
  • bolest svalů;
  • chřipka;
  • pooperační bolest;
  • žlučová kolika;
  • horečka;
  • bolest hlavy a zubů.

Vlastnosti Analginu spočívají ve zpomalení práce enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek vyvolávajících bolesti v nervových zakončeních.

Společný efekt

ASA má výraznější antipyretický účinek. V případě silné bolesti, ale bez horečky, použijte účinný lék proti bolesti Analgin. Jejich společný účel je zaměřen na posílení jednotlivých indikátorů každého, směs je zobrazena se současným výskytem:

  • teplota;
  • bolest;
  • zánět.

Co pomáhá společně

Aspirin s analginem se léčí:

  • revmatismus;
  • chřipka;
  • nachlazení;
  • virové infekce;
  • bolest zubů doprovázená horečkou a zánětem.

Kombinaci těchto dvou analgetik by však měl předepisovat pouze lékař. Před použitím si musíte přečíst pokyny, abyste vyloučili kontraindikace a vedlejší účinky..

Kontraindikace

Analgin je v mnoha zemích zakázán. I naši lékaři přistupují k jeho používání opatrně, protože je uznáván jako silný toxin. Lék není předepsán pacientům:

  • s individuální nesnášenlivostí;
  • se slabou imunitou;
  • se srdečními chorobami;
  • s krevními chorobami;
  • s vaskulární patologií;
  • v případě porušení jater a ledvin;
  • s hypotenzí;
  • těhotná žena;
  • během laktace;
  • děti do 2 let.

Vzhledem k tomu, že Aspirin je také analgetikum, mnoho jeho kontraindikací je podobných přípravku Analgin:

  • toxický;
  • není vhodný pro pacienty s dysfunkcí ledvin a jater;
  • působí agresivně na zažívací trakt;
  • silně ředí krev;
  • snižuje krevní tlak;
  • neuvedeno do 12 let;
  • nedoporučuje se pro těhotné.

Kombinace těchto drog a alkoholických nápojů je nepřijatelná.

Jak se užívá aspirin a analgin

Aspirin je dostupný ve formě prášku nebo tablet. Analgin se vyrábí ve formě injekcí, čípků, prášků a tablet.

Při teplotě

Pokud potřebujete snížit vysokou teplotu, můžete použít jednu z možností (pro dospělého):

  • Aspirinové tablety - 2 ks. 500 mg 4krát denně;
  • Analginové tablety - 1 tableta 500 mg 3krát denně;
  • Analgin ve formě injekcí - 1 ml 3 injekce denně.

Aspirin je dostupný v prášku nebo tabletách.

Při použití pevných přípravků musíte dodržovat stejné intervaly mezi dávkami. Předpokladem pro předepisování injekcí je pomalé podávání (to pomůže vyhnout se prudkému poklesu tlaku).

Od bolesti

K úlevě od bolesti předepište (pro dospělé):

  • Analgin v pevné formě - denní dávka 2 g (při silné bolesti - až 6 g);
  • Analginové injekce - 1-2 ml 2krát denně (3krát se silnou bolestí);
  • Aspirin se používá, když je bolest spojena se zánětem - 1 tableta 3x denně.

Je třeba mít na paměti, že:

  • tablety se vypláchnou velkým množstvím vody;
  • injekční metoda pro bolesti hlavy je účinnější;
  • na bolest zubů se na dásně nebo bolavý zub aplikuje analgetikum ve formě obkladu (jedná se o účinný, ale krátkodobý lék).

Pro děti

U dítěte od 2 do 14 let je přípravek Analgin předepsán na doporučení pediatra při dodržení následujících pravidel:

  • v pevné formě - 250-500 mg denně;
  • ve formě injekcí - rychlostí 5-10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dvakrát denně;
  • injikovaná kompozice musí mít tělesnou teplotu;
  • roztoky o objemu 1 g by měly být podávány intravenózně;
  • průběh užívání jakýchkoli analgetik - ne více než 3 dny;
  • při stabilní teplotě jsou injekce předepsány v kombinaci s difenhydraminem;
  • čípky mají nejméně vedlejších účinků.

Aspirin je předepsán dětem od 12 let a opatrně.

Aspirin je předepsán dětem od 12 let a opatrně (kvůli diagnóze Reyeho syndromu). Tablety nebo prášky jsou předepsány v dávkách nepřesahujících 0,5-1 g denně a zapíjené velkým množstvím tekutiny.

Nežádoucí účinky aspirinu a analginu

Hlavními faktory vedlejších účinků jsou předávkování a alergie..

Aspirin může vyvolat:

  • žaludeční krvácení;
  • bolest ledvin;
  • snížení tlaku;
  • křeče;
  • porucha sluchu (s Reyeho syndromem).

Nežádoucí účinky přípravku Analgin:

  • žaludeční nevolnost;
  • bolest v játrech a ledvinách;
  • namáhavé dýchání;
  • vyrážka a svědění;
  • Quinckeho edém.

Lze analgin a kyselinu acetylsalicylovou (aspirin) užívat společně?

Můžete, ale buďte opatrní. Stává se, že při nachlazení trvá vysoká teplota 3–5 dní a nepomáhají žádná antipyretika. V tomto případě musíte užívat analgin a kyselinu acetylsalicylovou, ale pouze jednou. Tato kombinace pomáhá rychle snížit teplotu. Úleva přichází během 20-30 minut. Při jediném použití nedochází k vedlejším reakcím, ale často je absolutně nemožné je použít.!

Aspirin a analgin jsou stejné?

Jedná se o dva zcela odlišné léky v jejich složení. Oba jsou antipyretikum a léky proti bolesti. Ale analgin snižuje horečku v menší míře než kyselina acylsalicylová. Zatímco aspirin je při úlevě od bolesti méně účinný než analgin.

Jak ovlivňují tělo

Aspirin snižuje teplotu a ředí krevní cévy, analgin působí jako lék proti bolesti. Tato kombinace pomáhá rychle snížit teplotu. Úleva přichází během 20-30 minut. Při jediném použití nedochází k vedlejším reakcím, ale často je absolutně nemožné je použít.!

Indikace pro použití

Oba léky se používají při bolestech hlavy, zubů, svalů. Ulehčete také stav pacienta nachlazením.

Jak to vzít správně

Pokud užíváte tyto dva léky současně, můžete rychle snížit teplotu. Stojí za to zopakovat, že dlouhodobé společné užívání je nebezpečné. Užívání drog bez lékařského předpisu je kategoricky nemožné.!

Funkce aplikace

Používejte společně pouze jako poslední možnost! A jen jednou!

Těhotenství a kojení

Analgin lze užívat od 16 týdnů do 34 týdnů, aspirin po 12 týdnech. K úlevě od silné bolesti a horečky je možná jediná aplikace. Je však důležité si uvědomit, že nikdo nezrušil vedlejší účinky. Je jich mnoho. Pokud existuje šance pomoci těhotné ženě jiným způsobem vyrovnat se se vzniklým problémem, je lepší se užívání léků, jako je analgin nebo aspirin, vyhnout. Během laktace je použití těchto léků nepřijatelné..

Dětství

Děti by neměly být aspirinem. Omezení platí do 15 let.

Analgin lze používat opatrně po dobu až tří měsíců. Pečlivé dávkování pro děti by mělo být vypočítáno podle věku podle pokynů nebo s pomocí lékaře.

Starší věk

Starší lidé by měli užívat tyto léky pouze podle pokynů svého lékaře..

Vedlejší efekty

  • Má negativní vliv na stěny žaludku, což může způsobit vředy.
  • Při překročení dávky dojde k bolesti hlavy.
  • U dětí existuje riziko vnitřního krvácení.
  • Možné jsou alergické reakce (kopřivka, Quinckeho edém atd.).
  • Při dlouhodobém užívání se může objevit Reyeův syndrom. Jedná se o narušení integrity mozku a poškození jater.
  • Hemoglobin klesá, leukocyty jsou zničeny.
  • Možné jsou alergické reakce (kopřivka, Quinckeho edém atd.).
  • Vznik záchvatů, porucha funkce ledvin.

Kontraindikace pro použití

Aspirin: děti do 15 let, poruchy funkce ledvin a jater, astma, přecitlivělost na léčivé látky, gastrointestinální onemocnění, hemoragická diatéza, hemofilie, trombocytopenie, kojení, těhotenství.

Analgin: onemocnění krve, porucha funkce jater a ledvin, přecitlivělost na složky léčiva.

Dopad na řízení

Pravděpodobná je opožděná reakce, protože aspirin a analgin mají inhibiční účinek.

Interakce s jinými léky

Nouzoví lékaři, kteří přijíždějí na zavolání, často používají takzvanou „triádu“ ke snížení vysoké teploty. Jedná se o směs difenhydraminu, analginu, papaverinu. Difenhydramin zmírňuje křeče, analgin - horečku, papaverin - alergickou reakci.

Kompatibilita s alkoholem

Nekompatibilní. Kyselina acetylsalicylová však pomáhá při kocovině.

Předávkovat

V případě předávkování analginem i při drobných příznacích (zánět ústní dutiny, urogenitálního systému, dušnost, zvýšená srážlivost krve) je nutné vyhledat lékařskou pomoc.

V případě předávkování aspirinem s příznaky otravy (zrychlené dýchání, kašel, tinnitus, narušení gastrointestinálního traktu, nevolnost, zvracení, anémie, letargie), měli byste se poradit s lékařem.

Podmínky výdeje z lékáren

Podmínky skladování

Uchovávejte léky mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 24 ° C. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Skladovatelnost

Analogy

Aspirin: aspirin cardio, Upsarin Oopsa, anopyrin, cardiomagnyl a mnoho dalších, které obsahují kyselinu acetylsalicylovou.

Analgin: tempalgin, vzal, butadion, diklofenak a další.

Cena léků

Kyselina acetylsalicylová - od 5 rublů na 10 tablet.

Analgin - od 8 rublů na 10 tablet.

Recenze

Fominykh M.A., zubař, Nižnij Novgorod. Analgin je účinný lék s minimem nežádoucích účinků, který se užívá pro mnoho indikací. Ve stomatologii se používá k úlevě od bolesti po extrakci zubu. Pacienti reagují dobře - bolest odezní téměř u každého a za krátkou dobu.

Khanova S.P., psycholog, Irkutsk. Je lepší koupit analgin na lékařský předpis a na lékařský předpis. Navzdory své dostupnosti může lék způsobit nežádoucí účinky, zejména při dlouhodobém užívání. Jen odstranit bolest pilulkou a neodstraňovat příčinu není vždy správný přístup..

Strizhak O.V., manuální terapeut, Novosibirsk. Analgin je běžná a dostupná droga, kterou mnoho lidí užívá samostatně. Ne každý si však je vědom vedlejších účinků, které může způsobit. Při dlouhodobém používání vede k velkým problémům se žaludkem a ledvinami. Z tohoto důvodu nedoporučuji užívat to.

ANALGIN A ACETYL KYSELINA SALICYLOVÁ: lze ji užívat současně (kompatibilita)

Mohou být analgin a kyselina acetylsalicylová brány dohromady?

Analgin a kyselina acetylsalicylová jsou léky, které se v lékařské praxi již dlouho osvědčily. Jsou dobře známé jak lékařům, tak pacientům. Jejich kombinované použití však může být zdraví nebezpečné..

Analgin a kyselina acetylsalicylová - léky, které se v lékařské praxi již dlouho osvědčily.

Kyselina acetylsalicylová a Analgin jsou jedno a totéž?

Aspirin a Analgin jsou 2 různé léky. Liší se jak složením, tak účelem použití..

Aktivní složkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Má antipyretické vlastnosti a vlastnosti k ředění krve..

Základem Analginu je metamizol sodný, který silně tlumí bolest.

Proto je zásadně nesprávné domnívat se, že tyto prostředky jsou jedno a totéž..

Jak ovlivňují tělo

Kombinované užívání těchto léků může rychle snížit horečku a zmírnit bolest.

Je důležité si uvědomit, že oba léky nemají terapeutický účinek, ale pouze zmírňují příznaky - bolest a hypertermii.

Dlouhodobé kombinované užívání je nepřijatelné kvůli toxickým účinkům léků na tělo a riziku vzniku nežádoucích komplikací.

Indikace pro použití

Společné podávání léků je možné, když potřebujete rychle zmírnit bolest nebo snížit horečku a jiné léky, jako je paracetamol nebo ibuprofen, nemají požadovaný účinek..

Předpokládá se, že tělesná teplota se normalizuje do 0,5 hodiny po užití těchto pilulek.

Analgin společně s kyselinou acetylsalicylovou se používá k léčbě revmatoidních onemocnění.

Kromě toho jsou tyto prostředky účinné pro:

  • nachlazení;
  • bolest hlavy;
  • radikulitida;
  • bolest zubů;
  • revmatoidní nemoci;
  • ARVI.

Jak správně užívat Analgin a kyselinu acetylsalicylovou

U dospělých je třeba dodržovat opatrné dávkování. Doporučuje se užívat 0,5-1 tabletu každého léku ne více než 3krát denně.

Lék musí být žvýkán a zapit velkým množstvím čisté vody bez plynu. Neužívejte léky na prázdný žaludek.

Funkce aplikace

Vzhledem k tomu, že léky mohou mít nežádoucí účinky, je v některých případech nutné je užívat s maximální opatrností..

Těhotenství a kojení

Většina lékařů souhlasí s tím, že ženy v jakékoli fázi těhotenství a kojící matky by tyto léky neměly užívat. Léky mohou poškodit nenarozené dítě nebo novorozence. V případě nemoci by se tedy žena měla poradit s lékařem..

Podle většiny pediatrů je předepisování aspirinu dětem a dospívajícím do 15 let přísně zakázáno..

Dětství

Podle většiny pediatrů je předepisování aspirinu dětem a dospívajícím do 15 let přísně zakázáno. Je pro ně lepší užívat paracetamol ke snížení teploty..

Starší věk

Ve stáří je třeba tyto léky užívat na doporučení lékaře, protože v tomto věku existují určité kontraindikace, při kterých není bezpečné užívat aspirin a analgin.

Nežádoucí účinky Analginu a kyseliny acetylsalicylové

Ve většině případů společný příjem jedné pilulky nezpůsobuje žádné vedlejší účinky a nemá negativní vliv na gastrointestinální trakt. Dlouhodobé užívání však může způsobit:

  • ulcerace slizniční vrstvy gastrointestinálního traktu, která může vést k rozvoji peptického vředu;
  • porušení procesu hematopoézy;
  • vyvolat krvácení;
  • způsobit těžkou alergickou reakci (kopřivka, Quinckeho edém).

Kontraindikace užívání Analginu a kyseliny acetylsalicylové

Aby nedošlo k poškození zdraví, je vhodné nepoužívat lék na následující zdravotní patologie:

  • srdeční choroba;
  • pankreatitida;
  • onemocnění gastrointestinálního traktu;
  • porucha krvácení a hemofilie.

Dopad na řízení

Drogy neovlivňují stav motoristů, takže je mohou užívat ti, kteří plánují řídit..

Interakce s jinými léky

Analgin spolu s difenhydraminem a papaverinem tvoří triádu, která se často používá jako analgetikum a antipyretikum..

Lék se vstřikuje do těla, takže má rychlý pozitivní účinek.

Kompatibilita s alkoholem

Doporučuje se nepoužívat jeden nebo druhý lék společně s alkoholickými nápoji, aby se zabránilo vzniku komplikací. Mohou způsobit krvácení ze žaludku, pokud má člověk gastrointestinální poruchu. Tyto léky se také nedoporučují pro kocovinu..

Předávkovat

Předávkování může vést k nepohodlí v zažívacím traktu, dyspeptickým projevům, závratím, slabosti. V tomto případě se doporučuje propláchnout žaludek a poradit se s lékařem.

Podmínky výdeje z lékáren

Oba léky lze koupit bez předpisu lékaře..

Podmínky skladování

Tyto léčivé přípravky skladujte na suchém větraném místě při teplotě nepřesahující 25 ° C. Je třeba omezit přístup k pilulím pro nezletilé.

Skladovatelnost

Fondy neztratí své farmakologické vlastnosti do 4 let od data výroby.

Analogy

Analogy aspirinu jsou: Aspirin Cardio, Aspicard, Anapirin, Effervescent Aspirin York, Upsarin Oops.

Lék Baralgin má podobné farmakologické vlastnosti jako Analgin..

Cena léku

V ruských lékárnách stojí balení 10 tablet Analginu v průměru 10-12 rublů. Aspirin v množství 10 ks. si můžete koupit za 5-8 rublů.

Recenze

Anatoly, Nižnij Novgorod, terapeut: „Oba léky mají účinné antipyretické vlastnosti. Ve směsi mají léky rychlý pozitivní účinek. Tablety jsou časově testovány a mají nízkou cenu, takže je lze předepisovat důchodcům a pacientům s nízkými příjmy “.

Tatyana, 44 let, Vladivostok: „Často trpím silnými bolestmi hlavy, vždy s sebou nosím balíček těchto léků. Jakmile útok začne, vezmu si půl pilulky z obou. Bolest ustupuje rychle a na dlouhou dobu “.

Aspirin a analgin - mohou být užívány současně (kompatibilita)

Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu. Lze je zakoupit v každé lékárně a bez lékařského předpisu. Každý dům má alespoň jednu z těchto drog. Ale dnes stále častěji slyšíte debatu o tom, zda jsou tyto populární pilulky tak dobré..

Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu.

Aspirinová charakteristika

Aspirin je léková formulace odvozená z interakce salicylové a acetanhydridu. Kromě účinné látky (kyselina acetylsalicylová - ASA) zahrnuje konzervační látky, stimulanty, enterosorbenty.

  • mít kyselou chuť;
  • špatně rozpustný ve studené vodě;
  • rozpusťte ve vroucí vodě a alkoholu.

Výhody léku:

  • srazí teplotu;
  • zmírňuje zánětlivé procesy;
  • působí jako mírný lék proti bolesti;
  • ředění krve, chrání před krevními sraženinami.

Aspirin je léková formulace získaná interakcí anhydridu kyseliny salicylové a kyseliny octové.

Jako antipyretikum je Aspirin předepisován ve formě injekcí (například Acelizin). Častěji jej však používají pacienti trpící srdečními a cévními problémy..

Jak Analgin funguje

Vlastnosti Analginu (aktivní složkou je mitamizol sodný) spočívají ve zpomalení práce enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek, které vyvolávají bolest v nervových zakončeních. Tablety pomáhají s:

  • bolestivé pocity;
  • mírné teplo;
  • zvýšená kyselost žaludku.

Analgin se používá k léčbě bolesti různého původu:

  • neuralgie;
  • radikulitida;
  • bolest svalů;
  • chřipka;
  • pooperační bolest;
  • žlučová kolika;
  • horečka;
  • bolest hlavy a zubů.

Vlastnosti Analginu spočívají ve zpomalení práce enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek vyvolávajících bolesti v nervových zakončeních.

Společný efekt

ASA má výraznější antipyretický účinek. V případě silné bolesti, ale bez horečky, použijte účinný lék proti bolesti Analgin. Jejich společný účel je zaměřen na posílení jednotlivých indikátorů každého, směs je zobrazena se současným výskytem:

  • teplota;
  • bolest;
  • zánět.

Co pomáhá společně

Aspirin s analginem se léčí:

  • revmatismus;
  • chřipka;
  • nachlazení;
  • virové infekce;
  • bolest zubů doprovázená horečkou a zánětem.

Kombinaci těchto dvou analgetik by však měl předepisovat pouze lékař. Před použitím si musíte přečíst pokyny, abyste vyloučili kontraindikace a vedlejší účinky..

Kontraindikace

Analgin je v mnoha zemích zakázán. I naši lékaři přistupují k jeho používání opatrně, protože je uznáván jako silný toxin. Lék není předepsán pacientům:

  • s individuální nesnášenlivostí;
  • se slabou imunitou;
  • se srdečními chorobami;
  • s krevními chorobami;
  • s vaskulární patologií;
  • v případě porušení jater a ledvin;
  • s hypotenzí;
  • těhotná žena;
  • během laktace;
  • děti do 2 let.

Vzhledem k tomu, že Aspirin je také analgetikum, mnoho jeho kontraindikací je podobných přípravku Analgin:

  • toxický;
  • není vhodný pro pacienty s dysfunkcí ledvin a jater;
  • působí agresivně na zažívací trakt;
  • silně ředí krev;
  • snižuje krevní tlak;
  • neuvedeno do 12 let;
  • nedoporučuje se pro těhotné.

Kombinace těchto drog a alkoholických nápojů je nepřijatelná.

Jak se užívá aspirin a analgin

Aspirin je dostupný ve formě prášku nebo tablet. Analgin se vyrábí ve formě injekcí, čípků, prášků a tablet.

Při teplotě

Pokud potřebujete snížit vysokou teplotu, můžete použít jednu z možností (pro dospělého):

  • Aspirinové tablety - 2 ks. 500 mg 4krát denně;
  • Analginové tablety - 1 tableta 500 mg 3krát denně;
  • Analgin ve formě injekcí - 1 ml 3 injekce denně.

Aspirin je dostupný v prášku nebo tabletách.

Při použití pevných přípravků musíte dodržovat stejné intervaly mezi dávkami. Předpokladem pro předepisování injekcí je pomalé podávání (to pomůže vyhnout se prudkému poklesu tlaku).

Od bolesti

K úlevě od bolesti předepište (pro dospělé):

  • Analgin v pevné formě - denní dávka 2 g (při silné bolesti - až 6 g);
  • Analginové injekce - 1-2 ml 2krát denně (3krát se silnou bolestí);
  • Aspirin se používá, když je bolest spojena se zánětem - 1 tableta 3x denně.

Je třeba mít na paměti, že:

  • tablety se vypláchnou velkým množstvím vody;
  • injekční metoda pro bolesti hlavy je účinnější;
  • na bolest zubů se na dásně nebo bolavý zub aplikuje analgetikum ve formě obkladu (jedná se o účinný, ale krátkodobý lék).

Pro děti

U dítěte od 2 do 14 let je přípravek Analgin předepsán na doporučení pediatra při dodržení následujících pravidel:

  • v pevné formě - 250-500 mg denně;
  • ve formě injekcí - rychlostí 5-10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dvakrát denně;
  • injikovaná kompozice musí mít tělesnou teplotu;
  • roztoky o objemu 1 g by měly být podávány intravenózně;
  • průběh užívání jakýchkoli analgetik - ne více než 3 dny;
  • při stabilní teplotě jsou injekce předepsány v kombinaci s difenhydraminem;
  • čípky mají nejméně vedlejších účinků.

Aspirin je předepsán dětem od 12 let a opatrně.

Aspirin je předepsán dětem od 12 let a opatrně (kvůli diagnóze Reyeho syndromu). Tablety nebo prášky jsou předepsány v dávkách nepřesahujících 0,5-1 g denně a zapíjené velkým množstvím tekutiny.

Nežádoucí účinky aspirinu a analginu

Hlavními faktory vedlejších účinků jsou předávkování a alergie..

Aspirin může vyvolat:

  • žaludeční krvácení;
  • bolest ledvin;
  • snížení tlaku;
  • křeče;
  • porucha sluchu (s Reyeho syndromem).

Nežádoucí účinky přípravku Analgin:

  • žaludeční nevolnost;
  • bolest v játrech a ledvinách;
  • namáhavé dýchání;
  • vyrážka a svědění;
  • Quinckeho edém.

Názor lékařů

Lékaři se domnívají, že tyto léky jsou zastaralé, mají mnoho vedlejších účinků a lze je úspěšně nahradit modernějšími a bezpečnějšími léky. Například Aspirin a Analgin jsou stejné jako Ibuprofen.

Recenze pacientů o aspirinu a analginu

Julia, 50 let, Irkutsk

Celý život jsem užíval tato dvě analgetika. Pomáhají perfektně, nedochází k žádným vedlejším reakcím. Nepovažuji za nutné přejít na drahé léky.

Anna, 29 let, Moskva

Jsem alergický na všechna analgetika. A není to vtip. Jakmile ztratila vědomí. A počáteční příznaky byly hluk v hlavě..

Ivan, 44 let, Murmansk

Miluji aspirin, zvláště s kocovinou. Analgin jsem už dlouho nebral - jed.

Kyselina acetylsalicylová a Analgin jsou stejné

Aspirin a Analgin jsou různé léky. Analgin obsahuje účinnou látku - metamizol sodný, léčivo ze skupiny pyrazolonu.

Aspirin je aktivní, ničí enzymy, zabraňuje slepování krevních destiček. Metamizol sodný tuto vlastnost nemá..

Jak správně užívat analgin a kyselinu acetylsalicylovou

Léky proti bolesti se doporučuje užívat podle pokynů lékaře. Aspirin je předepsán s opatrným dávkováním.

Interval mezi užitím léku je 4 hodiny. Dospělému pacientovi se podá 0,5 g léčiva ke snížení teploty.

Aby se zabránilo poškození žaludeční sliznice, Aspirin se vypláchne mlékem a vodou. Délka léčby je 5 dní. Metamizol sodný je předepsán v závislosti na typu onemocnění a teplotních ukazatelích.

Nežádoucí účinky Analginu a kyseliny acetylsalicylové

Metamizol sodný způsobuje vznik komplikací: koronární syndrom, snížená imunita, anafylaktický šok, svědění, pálení, zarudnutí kůže, dušnost, arytmie, bronchospazmus, zvýšený krevní tlak, šok, Stevens-Johnsonův syndrom. Aspirin, i po jedné dávce, může způsobit:

  • vyrážka;
  • Quinckeho edém;
  • nevolnost;
  • zvracení;
  • leukopenie;
  • vzhled krve z nosu;
  • černé stolice;
  • Svodič přepětí;
  • nefrotický syndrom.

Kontraindikace užívání Analginu a kyseliny acetylsalicylové

Aspirin není předepisován pacientům, pokud:

  • nesnášenlivost salicylátů;
  • s bronchiálním astmatem;
  • Chronické selhání ledvin.

Anestetikum je kontraindikováno za následujících podmínek: gastrointestinální onemocnění, astma, bronchospazmus, porucha tvorby krevních buněk v kostní dřeni, jaterní porfyrie, pankreatitida, chronické selhání ledvin, onemocnění jater, nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy..

Kyselina acetylsalicylová a Analgin jsou jedno a totéž?

Jedná se o různé léky, které se liší nejen typy účinných látek, ale také mechanismy ovlivnění lidského těla. Analgin obsahuje anestetickou složku - metamizol sodný. Má mírný antipyretický účinek..

Kyselina acetylsalicylová se nachází v aspirinu, který se používá při vysokých teplotách.

Jak ovlivňují tělo?

Kyselina acetylsalicylová se tvoří smícháním anhydridů kyseliny salicylové a octové. Tablety a injekce obsahující tuto látku mají následující vlastnosti:

  • snížit tělesnou teplotu;
  • snížit intenzitu bolesti;
  • snižují viskozitu krve a zabraňují tvorbě krevních sraženin.

Analgin inhibuje aktivitu cyklooxygenázy, která se podílí na syntéze zánětlivých látek. Tablety působí při bolestech, horečce, gastrointestinálních onemocněních, doprovázených zvýšením žaludeční kyselosti. Lék také pomáhá při biliární kolice, bolestech zubů a hlavy, pooperačních bolestech.

Kombinace užívání aspirinu a analginu přispívá ke vzájemnému posílení účinku léků. Tato směs je účinná pro kocovinu..

Jak správně užívat Analgin a kyselinu acetylsalicylovou?

U febrilních stavů dospělí užívají 1 g aspirinu a 500 mg analginu. Interval mezi dávkami je nejméně 8 hodin. U syndromu bolesti se používají 2 g Analginu a 500 mg aspirinu. Při silných pocitech bolesti se podávají injekce sodné soli metamizolu. Standardní dávka - 1-2 ml.

Analgin a kyselina acetylsalicylová: mohou být užívány současně (kompatibilita)

Analgin a kyselina acetylsalicylová & # 8212, léky, které jsou v lékařské praxi již dlouho ověřeny. Jsou dobře známé jak lékařům, tak pacientům. Jejich kombinované použití však může být zdraví nebezpečné..

Kyselina acetylsalicylová a Analgin & # 8212, totéž?

Aspirin a Analgin & # 8212, to jsou 2 různé léky. Liší se jak složením, tak účelem použití..

Aktivní složkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Má antipyretické vlastnosti a vlastnosti k ředění krve..

Analginová báze & # 8212, metamizol sodný, který je silným prostředkem proti bolesti.

Proto je zásadně nesprávné předpokládat, že tyto prostředky & # 8212 jsou stejné..

Aspirin a analgin: mohou být užívány současně, společný účinek, kontraindikace, vedlejší účinky, kompatibilita s alkoholem, recenze

Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu. Lze je zakoupit v každé lékárně a bez lékařského předpisu. Každý dům má alespoň jednu z těchto drog. Ale dnes stále častěji slyšíte debatu o tom, zda jsou tyto populární pilulky tak dobré..

Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu.

Aspirin a analgin - mohou být užívány současně (kompatibilita)

Aspirin a Analgin jsou účinnou kombinací ke snížení teploty. Oba léky však mají širokou škálu kontraindikací, v důsledku čehož je v některých zemích jejich užívání zakázáno..

Aspirin a analgin jsou účinnou kombinací ke snížení teploty.

Nejčastěji se tyto léky užívají současně při zvýšené teplotě, která neklesá nebo nadále stoupá po použití jiných antipyretik, jako je Ibuprofen nebo Paracetamol.

Tato kombinace se také používá jako lék proti bolesti. Zmírňuje svaly, bolesti hlavy a bolesti zubů, pomáhá ženám s extrémně bolestivými obdobími..

Kombinace antipyretik

Metamizol sodný (aktivní složka Analginu) zvyšuje aktivitu aspirinu. V kombinaci poskytují antipyretické, protizánětlivé a analgetické účinky..

Je to možné pro aspirin a analgin pro děti

V Ruské federaci nejsou tyto drogy zakázány, ale patří do třídy drog, jejichž užívání v dětství se silně nedoporučuje. Rodiče mohou dát tento lék dítěti pouze v případě, že nemá účinek jiných antipyretik a pouze po konzultaci s pediatrem.

Je nutné, aby odborník vypočítal správné dávkování na základě obecné klinické situace, hmotnosti a věku.

Analgin a aspirin jsou kombinovány s různými léky, které zvyšují antialergické, spazmolytické nebo protizánětlivé účinky. Složení je doplněno léky, jako je Suprastin, Drotaverin, Papaverin, Difenhydramin atd. Ve většině případů se používá kombinace tří léků, proto se tento lék nazýval Troika.

Analgin a aspirin lze kombinovat s paracetamolem. Běžné jsou také varianty kompozic od Analginu, Suprastinu a Papaverinu nebo Analginu, No-shpy a Diphenhydraminu, které také dokonale snižují vysokou teplotu..

Troychatka může být podávána jak injekčně, tak orálně. Možná možnost příjmu, při které je jeden lék užíván ve formě tablet a další dva ve formě injekcí a naopak.

Přečtěte si o kombinaci No-shpa a alkoholu v tomto článku..

Na kompatibilitu těchto léků existují opačné úhly pohledu. Někteří věří, že možné vedlejší účinky jsou natolik nebezpečné, že jejich použití nelze v žádné situaci ospravedlnit. Doporučují užívat jiné léky, jako je Ibuclin, založené na ibuprofenu a paracetamolu.

Zároveň se všichni lékaři shodují na jedné věci - původně zdravý člověk by měl užívat antipyretika pouze při horečce s teplotou nad 39 ° C.

Jiní se domnívají, že vysoká účinnost je oprávněná a takovou kombinaci léků lze použít jednou, protože míra vedlejších účinků je v tomto případě malá.

Zároveň se všichni lékaři shodují na jedné věci - původně zdravý člověk by měl užívat antipyretika pouze při horečce s teplotou nad 39 ° C. Pokud však dojde k srdečním onemocněním, záchvatům nebo jiným stavům, kdy se zvýšení teploty stane hrozbou, lze jej snížit z 38 ° C.

Recenze pacientů

Alina, 28 let, Samara

Když všechno ostatní selže, dám svému dítěti Troichetku. Vím, že to není nejužitečnější nástroj, ale existují situace, kdy je to nutné. Lékař nám ​​předepsal, jak to správně užívat, používáme pouze tuto možnost.

Irina, 56 let, Tomsk

Analgin přestala brát, když zjistila všechny její vedlejší účinky. Nyní existuje mnoho dalších léků, které fungují stejně dobře. Je škoda, že jsem si zvykl na jakoukoli bolest.

Alexander, 46 let, Tver

Analgin máme vždy v naší rodinné lékárničce, snažíme se jej používat jen zřídka, ale čas od času to pomůže. Používám ho hlavně na bolesti zubů, pokud má strach zub, ne na dásně. Poté jsem dal čtvrtinu na zub a bolest ustoupila, pomáhá vydržet až do návštěvy zubaře.

Mohou být aspirin a analgin užívány společně?

Aspirin a Analgin se používají ke snížení indikátorů teploty. Kombinace léků pomáhá zbavit se bolesti, zmírnit nachlazení a chřipku. Je nutné správně vypočítat dávku, aby se rychle snížila teplota a zabránilo se vzniku nežádoucích účinků.

Kompatibilita s aspiriny a analginy

Aspirin a Analgin jsou nejoblíbenější nesteroidní protizánětlivé léky. Někteří je považují za analogické, i když to není tak úplně pravda. Zvažte rozdíl a vlastnosti každé z drog.

Akce aspirinu

Hlavní účinnou látkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová.

Jedná se o nesteroidní protizánětlivé činidlo, které má na tělo několik typů účinků:

  • snížení tělesné teploty;
  • poskytující mírný analgetický účinek;
  • ředění krve (díky čemuž je široce používán k léčbě a prevenci kardiovaskulárních onemocnění).

Analginova akce

Hlavním účinkem léku je zmírnění bolesti a snížení zánětlivého procesu. Analgin je analgetikum, jehož hlavní složkou je metamizol sodný. Lék se vstřebává z tenkého střeva a začne působit do 20 minut po užití tablety a 5 minut po podání roztoku.

Lék se používá k bolesti zubů, bolesti hlavy, opakující se menstruační bolesti a nepohodlí během zranění. Hlavní věc je, že nemá silný účinek, proto se nepoužívá k dlouhodobému užívání..

Mohu užívat aspirin a analgin současně

Je možné, ale nežádoucí, kombinovat léky. Aspirin existuje již více než 100 let. Dlouhodobě se používá jako lék ke snížení horečky a zmírnění bolesti. Moderní medicína upřednostňuje použití kyseliny acetylsalicylové v kardiologii a flebologii k ředění krve a zlepšování funkce srdce.

Současně můžete užívat jednorázové léky, například při léčbě bolesti hlavy Aspirinem nebo Cardiomagnilem můžete pít Analgin; dávka - ne více než 3 tablety denně.

Indikace pro současné použití

Pokud teplota u dospělých stoupne nad + 39,5 ° C při nachlazení nebo infekčním onemocnění, jako jednorázový lék pro rychlý antipyretický účinek.

Taková směs je přísně kontraindikována pro děti, aby se zabránilo vedlejším účinkům..

Pacientům mladším 15 let se doporučuje užívat komplex Analgin s difenhydraminem.

Kontraindikace při užívání aspirinu a analginu

MP nemůžete použít společně v následujících případech:

  • intolerance ke složkám složení jednoho z léků;
  • věk do 15 let;
  • během těhotenství;
  • vnitřní krvácení, v historii včetně;
  • narušení ledvin a jater.

Lze analgin a kyselinu acetylsalicylovou (aspirin) užívat společně?

Můžete, ale buďte opatrní. Stává se, že při nachlazení trvá vysoká teplota 3–5 dní a nepomáhají žádná antipyretika. V tomto případě musíte užívat analgin a kyselinu acetylsalicylovou, ale pouze jednou. Tato kombinace pomáhá rychle snížit teplotu. Úleva přichází během 20-30 minut. Při jediném použití nedochází k vedlejším reakcím, ale často je absolutně nemožné je použít.!

Aspirin a analgin jsou stejné?

Jedná se o dva zcela odlišné léky v jejich složení. Oba jsou antipyretikum a léky proti bolesti. Ale analgin snižuje horečku v menší míře než kyselina acylsalicylová. Zatímco aspirin je při úlevě od bolesti méně účinný než analgin.

Jak ovlivňují tělo

Aspirin snižuje teplotu a ředí krevní cévy, analgin působí jako lék proti bolesti. Tato kombinace pomáhá rychle snížit teplotu. Úleva přichází během 20-30 minut. Při jediném použití nedochází k vedlejším reakcím, ale často je absolutně nemožné je použít.!

Indikace pro použití

Oba léky se používají při bolestech hlavy, zubů, svalů. Ulehčete také stav pacienta nachlazením.

Jak to vzít správně

Pokud užíváte tyto dva léky současně, můžete rychle snížit teplotu. Stojí za to zopakovat, že dlouhodobé společné užívání je nebezpečné. Užívání drog bez lékařského předpisu je kategoricky nemožné.!

Funkce aplikace

Používejte společně pouze jako poslední možnost! A jen jednou!

Těhotenství a kojení

Analgin lze užívat od 16 týdnů do 34 týdnů, aspirin po 12 týdnech. K úlevě od silné bolesti a horečky je možná jediná aplikace. Je však důležité si uvědomit, že nikdo nezrušil vedlejší účinky. Je jich mnoho. Pokud existuje šance pomoci těhotné ženě jiným způsobem vyrovnat se se vzniklým problémem, je lepší se užívání léků, jako je analgin nebo aspirin, vyhnout. Během laktace je použití těchto léků nepřijatelné..

Dětství

Děti by neměly být aspirinem. Omezení platí do 15 let.

Analgin lze používat opatrně po dobu až tří měsíců. Pečlivé dávkování pro děti by mělo být vypočítáno podle věku podle pokynů nebo s pomocí lékaře.

Starší věk

Starší lidé by měli užívat tyto léky pouze podle pokynů svého lékaře..

Vedlejší efekty

  • Má negativní vliv na stěny žaludku, což může způsobit vředy.
  • Při překročení dávky dojde k bolesti hlavy.
  • U dětí existuje riziko vnitřního krvácení.
  • Možné jsou alergické reakce (kopřivka, Quinckeho edém atd.).
  • Při dlouhodobém užívání se může objevit Reyeův syndrom. Jedná se o narušení integrity mozku a poškození jater.
  • Hemoglobin klesá, leukocyty jsou zničeny.
  • Možné jsou alergické reakce (kopřivka, Quinckeho edém atd.).
  • Vznik záchvatů, porucha funkce ledvin.

Kontraindikace pro použití

Aspirin: děti do 15 let, poruchy funkce ledvin a jater, astma, přecitlivělost na léčivé látky, gastrointestinální onemocnění, hemoragická diatéza, hemofilie, trombocytopenie, kojení, těhotenství.

Analgin: onemocnění krve, porucha funkce jater a ledvin, přecitlivělost na složky léčiva.

Dopad na řízení

Pravděpodobná je opožděná reakce, protože aspirin a analgin mají inhibiční účinek.

Interakce s jinými léky

Nouzoví lékaři, kteří přijíždějí na zavolání, často používají takzvanou „triádu“ ke snížení vysoké teploty. Jedná se o směs difenhydraminu, analginu, papaverinu. Difenhydramin zmírňuje křeče, analgin - horečku, papaverin - alergickou reakci.

Kompatibilita s alkoholem

Nekompatibilní. Kyselina acetylsalicylová však pomáhá při kocovině.

Předávkovat

V případě předávkování analginem i při drobných příznacích (zánět ústní dutiny, urogenitálního systému, dušnost, zvýšená srážlivost krve) je nutné vyhledat lékařskou pomoc.

V případě předávkování aspirinem s příznaky otravy (zrychlené dýchání, kašel, tinnitus, narušení gastrointestinálního traktu, nevolnost, zvracení, anémie, letargie), měli byste se poradit s lékařem.

Podmínky výdeje z lékáren

Podmínky skladování

Uchovávejte léky mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 24 ° C. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Skladovatelnost

Analogy

Aspirin: aspirin cardio, Upsarin Oopsa, anopyrin, cardiomagnyl a mnoho dalších, které obsahují kyselinu acetylsalicylovou.

Analgin: tempalgin, vzal, butadion, diklofenak a další.

Cena léků

Kyselina acetylsalicylová - od 5 rublů na 10 tablet.

Analgin - od 8 rublů na 10 tablet.

Recenze

Fominykh M.A., zubař, Nižnij Novgorod. Analgin je účinný lék s minimem nežádoucích účinků, který se užívá pro mnoho indikací. Ve stomatologii se používá k úlevě od bolesti po extrakci zubu. Pacienti reagují dobře - bolest odezní téměř u každého a za krátkou dobu.

Khanova S.P., psycholog, Irkutsk. Je lepší koupit analgin na lékařský předpis a na lékařský předpis. Navzdory své dostupnosti může lék způsobit nežádoucí účinky, zejména při dlouhodobém užívání. Jen odstranit bolest pilulkou a neodstraňovat příčinu není vždy správný přístup..

Strizhak O.V., manuální terapeut, Novosibirsk. Analgin je běžná a dostupná droga, kterou mnoho lidí užívá samostatně. Ne každý si však je vědom vedlejších účinků, které může způsobit. Při dlouhodobém používání vede k velkým problémům se žaludkem a ledvinami. Z tohoto důvodu nedoporučuji užívat to.