Askofen-P

Migréna

Askofen-P: návod k použití a recenze

Latinský název: Ascophenum-P

ATX kód: N02BA71

Aktivní složka: kyselina acetylsalicylová + kofein + paracetamol (kyselina acetylsalicylová + kofein + paracetamol)

Výrobce: "Pharmstandard" OJSC, Rusko

Popis a aktualizace fotografií: 22.10.2018

Ceny v lékárnách: od 22 rublů.

Askofen-P je kombinovaný lék s analgetickými, antipyretickými, protizánětlivými a psychostimulačními účinky.

Uvolněte formu a složení

Dávková forma Askofen-P - tablety: ploché válcové, bílé nebo bílé s růžovým / krémovým odstínem, mramorování je přípustné, s čárou a zkosením, se slabým zápachem nebo bez zápachu (10 ks. V blistrech, v papírové krabičce 1–3 balení).

Aktivní složky v 1 tabletě:

  • kyselina acetylsalicylová - 200 mg;
  • kofein - 40 mg;
  • paracetamol - 200 mg.

Pomocné látky ve složení Askofen-P: bramborový škrob, povidon, kyselina stearová, mastek, stearát vápenatý, vazelínový olej VGM-30M, silikonová emulze KE-10-12.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Askofen-P je jedním z kombinovaných analgetik.

Mechanismus účinku je způsoben vlastnostmi účinných látek, které tvoří Askofen-P:

  • kyselina acetylsalicylová: má protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky, které jsou spojeny s potlačením COX-1 a COX-2 (cyklooxygenázy), které regulují syntézu prostaglandinů; inhibuje agregaci krevních destiček;
  • kofein: zvyšuje reflexní dráždivost míchy, vzrušuje vazomotorická / respirační centra, rozšiřuje cévy mozku, ledviny, srdce, kosterní svaly, snižuje agregaci krevních destiček; pomáhá zvyšovat fyzickou a duševní výkonnost, snižovat ospalost a únavu;
  • paracetamol: má analgetické a antipyretické účinky.

Indikace pro použití

Indikace pro Askofen-P je syndrom mírné / mírné bolesti u dospělých:

  • algodismenorea;
  • hrudní radikulární syndrom, lumbago;
  • bolesti zubů a hlavy;
  • migréna;
  • neuralgie;
  • myalgie;
  • artralgie.

Lék je také indikován pro děti od 15 let a dospělé s akutními respiračními a infekčními zánětlivými onemocněními za účelem snížení zvýšené tělesné teploty.

Kontraindikace

  • exacerbace erozivních a ulcerativních lézí gastrointestinálního traktu;
  • gastrointestinální krvácení;
  • nedostatek vitaminu K;
  • závažné poškození funkce ledvin / jater;
  • astma vyvolané příjmem kyseliny acetylsalicylové, salicylátů a jiných nesteroidních protizánětlivých léků;
  • hemoragická diatéza (trombocytopenie, hypoprotrombinemie, hemofilie, von Willebrandova choroba, telangiektázie, trombocytopenická purpura);
  • chirurgické zákroky doprovázené krvácením;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • disekující aneuryzma aorty;
  • portální hypertenze;
  • glaukom;
  • poruchy spánku, hyperexcitabilita, úzkostné poruchy (panická porucha, agorafobie);
  • organická onemocnění kardiovaskulárního systému (akutní infarkt myokardu, těžká ischemická choroba srdeční, arteriální hypertenze), časté předčasné srdeční rytmy, paroxysmální tachykardie;
  • věk do 15 let (jako antipyretikum) nebo 18 let (jako analgetikum);
  • I a III trimestr těhotenství, období laktace;
  • individuální nesnášenlivost složek léčiva, stejně jako xantiny a další nesteroidní protizánětlivé léky.

Relativní (nemoci / stavy, při nichž je při jmenování přípravku Askofen-P vyžadována opatrnost):

  • hyperurikémie;
  • dna;
  • urátová nefrolitiáza;
  • závažné srdeční selhání;
  • zatížená anamnéza žaludečních vředů a / nebo duodenálních vředů;
  • II trimestr těhotenství.

Návod k použití Askofen-P: metoda a dávkování

Askofen-P se užívá perorálně, nejlépe po jídle, zapíjí se mlékem, vodou, alkalickou minerální vodou.

Obvykle je lék předepsán 1-2 tablety 2-3krát denně, v intervalech nejméně 4 nebo 6 hodin (s normální nebo zhoršenou funkcí ledvin / jater).

Askofen-P je určen ke krátkodobému použití - 3 dny jako antipyretikum nebo 5 dní jako anestetikum.

Změna režimu užívání léků je možná pouze po dohodě s lékařem.

Vedlejší efekty

  • kardiovaskulární systém: tachykardie, zvýšený krevní tlak;
  • zažívací systém: gastralgie, anorexie, zvracení, nevolnost, průjem, erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení, selhání ledvin / jater;
  • alergické reakce: Quinckeho edém, kožní vyrážka, bronchospazmus.

Během dlouhého kurzu se mohou objevit následující poruchy: hypokoagulace, bolest hlavy, závratě, tinnitus, poruchy zraku, snížená agregace krevních destiček, hemoragický syndrom (včetně krvácení z dásní, epistaxe, purpura), poškození ledvin s papilární nekrózou, hluchota, syndrom Stevens - Johnson a / nebo Lyell; u dětí - Reyův syndrom (projevuje se jako metabolická acidóza, poruchy duševního a nervového systému, zvracení, jaterní dysfunkce).

Předávkovat

Hlavními příznaky jsou tachykardie, pocení, nevolnost, bolest žaludku, zvracení, bledost kůže. Lehká intoxikace je charakterizována výskytem zvonění v uších, těžkým - anurie, ospalost, kolaps, bronchospazmus, křeče, dušnost, krvácení. Jak se intoxikace stupňuje, může se vyvinout progresivní respirační paralýza a rozpojení oxidativní fosforylace, což může způsobit respirační acidózu.

Terapie: výplach žaludku, příjem aktivního uhlí.

V případě podezření na otravu je nutná lékařská péče.

speciální instrukce

Při dlouhodobém užívání přípravku Askofen-P je nutné sledovat periferní krev a funkční stav jater.

Kyselina acetylsalicylová, která je součástí léčiva jako aktivní složka, má protidestičkový účinek, proto před chirurgickým zákrokem musí být lékař upozorněn na léčbu.

Nízké dávky kyseliny acetylsalicylové snižují vylučování kyseliny močové, což může v některých případech způsobit záchvat dny.

Během léčby se doporučuje přestat pít alkoholické nápoje, protože v tomto případě se zvyšuje riziko gastrointestinálního krvácení.

Aplikace během těhotenství a kojení

Kontraindikací užívání přípravku Askofen-P jsou trimestry těhotenství I. a III. Období a období laktace.

Při použití v prvním trimestru těhotenství může kyselina acetylsalicylová vést k malformacím plodu ve formě štěpení horního patra ve třetím trimestru - na podporu inhibice porodu, uzavření ductus arteriosus u plodu, což způsobuje hypertenzi v plicním oběhu a hyperplazii plicních cév.

V případech, kdy kojící ženy užívají kyselinu acetylsalicylovou, má dítě zvýšené riziko krvácení (spojené se zhoršenou funkcí krevních destiček).

Ve II. Trimestru těhotenství je jednorázová dávka léku v doporučených dávkách povolena pouze v případech, kdy je očekávaný přínos vyšší než možné poškození.

Použití u dětí

Vzhledem k nebezpečí vzniku Reyeho syndromu je kontraindikací užívání přípravku Askofen-P:

  • věk do 15 let - jako antipyretikum;
  • do 18 let - jako lék proti bolesti.

S poruchou funkce ledvin

Podle pokynů není Askofen-P předepsán pro těžkou renální dysfunkci.

Pro porušení funkce jater

I když existují náznaky, Askofen-P není předepsán pro těžkou jaterní dysfunkci.

Lékové interakce

Při kombinovaném užívání přípravku Askofen-P s některými léky / látkami se mohou objevit následující účinky:

  • spironolakton, furosemid, antihypertenziva a léky proti dně, které podporují vylučování kyseliny močové: snižují jejich účinek;
  • steroidní hormony, heparin, nepřímá antikoagulancia, hypoglykemické látky, reserpin: zvýšení jejich účinku;
  • barbituráty, antiepileptika, zidovudin, rifampicin, alkoholické nápoje: zvýšená pravděpodobnost hepatotoxického účinku (kombinace se nedoporučuje);
  • glukokortikosteroidy, deriváty sulfonylmočoviny, methotrexát, nenarkotická analgetika a nesteroidní protizánětlivé léky: zvýšené vedlejší účinky;
  • ergotamin: urychlení jeho vylučování (v důsledku kofeinu);
  • chloramfenikol: významné prodloužení doby jeho eliminace (kvůli paracetamolu);
  • metoklopramid: urychlení absorpce paracetamolu;
  • salicylamid a další stimulanty mikrosomální oxidace: zvýšení pravděpodobnosti tvorby toxických metabolitů paracetamolu, které ovlivňují funkci jater;
  • antikoagulancia (deriváty dikumarinu): zvýšení jejich účinku (při opakovaném podávání paracetamolu).

Analogy

Analogy Askofen-P jsou: Aquacitramon, Kofitsil-plus, Migrenol Extra, Citramon P, Citramarine, Excedrin, Citrapar.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti - 3 roky.

Podmínky výdeje z lékáren

Dostupné bez lékařského předpisu.

Recenze společnosti Askofen-P

Podle recenzí je Askofen-P cenově dostupný a účinný lék, který zmírňuje bolesti hlavy, včetně migrén, a pomáhá snižovat teplotu při akutních respiračních onemocněních a chřipce. Rovněž berou na vědomí pohodlí nákupu bez lékařského předpisu..

Z nedostatků obvykle označují přítomnost kontraindikací při užívání léku, pravděpodobnost vedlejších účinků a také dráždivý účinek na žaludek se zvýšenou kyselostí.

Cena Askofen-P v lékárnách

Přibližná cena přípravku Askofen-P je (10 nebo 20 tablet v balení) 20–35 nebo 40–80 rublů.

Návod k použití Askofen-P ® (Ascophen-P)

Držitel rozhodnutí o registraci:

Produkovaný:

Kontakty pro dotazy:

Účinné látky

Dávková forma

reg. Ne: Р N002552 / 01 od 17.03.08 - neurčitě Datum opětovné registrace: 30.11.15
Askofen-P ®

Forma uvolňování, balení a složení léčiva Askofen-P ®

Tablety bílé nebo bílé barvy se smetanovým nebo růžovým nádechem, ploché válcové, zkosené a rýhované, bez zápachu nebo slabého zápachu; mramorování povoleno.

1 záložka.
kyselina acetylsalicylová200 mg
paracetamol200 mg
kofein40 mg

Pomocné látky: bramborový škrob, povidon (nízkomolekulární lékařský polyvinylpyrrolidon), kyselina stearová, mastek, stearát vápenatý, silikonová emulze CE-10-12, vazelínový olej VGM-30M.

10 kusů. - tvarované buněčné balení (1) - kartonové obaly.
10 kusů. - obrysový obal buněk (2) - kartonové obaly.
10 kusů. - obrysové buněčné balíčky (3) - lepenkové balíčky.

farmaceutický účinek

Kombinovaná droga, jejíž účinek je určen složkami, které tvoří její složení.

Kyselina acetylsalicylová má analgetický, antipyretický, protizánětlivý účinek spojený s potlačením COX-1 a COX-2, které regulují syntézu prostaglandinů; inhibuje agregaci krevních destiček.

Paracetamol má antipyretické, analgetické účinky.

Kofein zvyšuje reflexní dráždivost míchy, stimuluje dýchací a vazomotorická centra, rozšiřuje cévy kosterních svalů, mozku, srdce, ledvin a snižuje agregaci krevních destiček; snižuje ospalost, únavu, zvyšuje duševní a fyzický výkon.

Farmakokinetika

Indikace léku Askofen-P ®

Syndrom mírné nebo mírné bolesti u dospělých:

  • bolest hlavy;
  • migréna;
  • bolest zubů;
  • neuralgie;
  • hrudní radikulární syndrom, lumbago;
  • artralgie;
  • myalgie;
  • algodismenorea.

Ke snížení horečky u dospělých a dětí starších 15 let:

  • s akutními respiračními infekcemi;
  • s infekčními a zánětlivými onemocněními.
Otevřete seznam kódů ICD-10
Kód ICD-10Indikace
G43Migréna
G54Poruchy nervového kořene a plexu
G54.3Poruchy hrudního kořene ‚nezařazené jinde
J06.9Akutní infekce horních cest dýchacích NS
K08.8Další určené změny na zubech a jejich podpůrném aparátu (včetně zubů)
M25.5Bolest kloubů
M54.1Radikulopatie
M54.3Ischias
M54.4Lumbago se ischiasem
M79.1Myalgie
M79.2Neurčená neuralgie a neuritida
N94.4Primární dysmenorea
N94.5Sekundární dysmenorea
R50Horečka neznámého původu
R51Bolest hlavy
R52.0Ostrá bolest
R52.2Jiná přetrvávající bolest (chronická)

Dávkovací režim

Lék se užívá perorálně po jídle, 1-2 tablety. 2-3krát denně Maximální denní dávka je 6 tab. Interval mezi dávkami léku by měl být nejméně 4 hodiny. Ke snížení dráždivého účinku na gastrointestinální trakt by měl být lék užíván po jídle vodou, mlékem, alkalickou minerální vodou.

V případě poruchy funkce ledvin nebo jater je přestávka mezi dávkami nejméně 6 hodin.

Lék by se neměl užívat déle než 5 dní, pokud je předepsán jako anestetikum a déle než 3 dny jako antipyretikum. Další dávky a dávkovací režimy stanoví lékař..

Vedlejší účinek

Z trávicího systému: anorexie, nevolnost, zvracení, gastralgie, průjem, erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení, selhání jater nebo ledvin.

Ze strany kardiovaskulárního systému: zvýšený krevní tlak, tachykardie.

Alergické reakce: kožní vyrážka, Quinckeho edém, bronchospazmus.

Při dlouhodobém užívání: závratě, bolesti hlavy, poruchy zraku, tinnitus, snížená agregace krevních destiček, hypokoagulace, hemoragický syndrom (včetně epistaxe, krvácení z dásní, purpura), poškození ledvin s papilární nekrózou; hluchota; Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom), Reyeův syndrom u dětí (metabolická acidóza, poruchy nervového systému a psychiky, zvracení, dysfunkce jater).

Kontraindikace pro použití

  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • přecitlivělost na jiné NSAID, xanthiny;
  • erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu v akutní fázi;
  • gastrointestinální krvácení;
  • těžká renální dysfunkce;
  • těžká jaterní dysfunkce;
  • astma vyvolané užíváním kyseliny acetylsalicylové, salicylátů a jiných NSAID;
  • hemoragická diatéza (von Willebrandova choroba, hemofilie, telangiektázie, hypoprotrombinemie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura);
  • disekující aneuryzma aorty;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • portální hypertenze;
  • nedostatek vitaminu K;
  • hyperexcitabilita, poruchy spánku, úzkostné poruchy (agorafobie, panická porucha);
  • organická onemocnění kardiovaskulárního systému (akutní infarkt myokardu, závažné onemocnění koronárních tepen, arteriální hypertenze), paroxysmální tachykardie, časté předčasné srdeční rytmy;
  • glaukom;
  • chirurgické zákroky doprovázené krvácením;
  • děti do 15 let.

Bezpečnostní opatření: hyperurikemie, urátová nefrolitiáza, dna, žaludeční a / nebo duodenální vřed v anamnéze, závažné srdeční selhání.

Aplikace během těhotenství a kojení

Užívání léku je kontraindikováno v I. a III. Trimestru těhotenství, ve II. Trimestru těhotenství je jednorázová dávka léku v doporučených dávkách možná, pouze pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod.

Kyselina acetylsalicylová má teratogenní účinek: při použití v prvním trimestru těhotenství vede k malformaci - štěpení horního patra; ve třetím trimestru - podporuje inhibici porodu (inhibice syntézy prostaglandinů), uzavření ductus arteriosus u plodu, což způsobuje hyperplazii plicních cév a hypertenzi v plicním oběhu.

Pokud je to nutné, užívání léku během laktace by mělo přestat kojit. Kyselina acetylsalicylová se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku dysfunkce krevních destiček.

Žádost o porušení funkce jater

Užívání léku je kontraindikováno v případě závažné jaterní dysfunkce, portální hypertenze.

Žádost o poškození funkce ledvin

Použití léku je kontraindikováno v případě závažného poškození funkce ledvin.

Lék by měl být užíván s opatrností v případě urátové nefrolitiázy.

Aplikace u dětí

speciální instrukce

Při dlouhodobém užívání léku je nutné sledovat periferní krev a funkční stav jater..

Vzhledem k tomu, že kyselina acetylsalicylová má protidoštičkový účinek, musí pacient, pokud má podstoupit chirurgický zákrok, předem upozornit lékaře na užívání léku.

Kyselina acetylsalicylová v nízkých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové. To může v některých případech vyvolat záchvat dny..

Během léčby by měl pacient přestat pít alkohol (zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení).

Použití v pediatrii

Lék není předepsán jako anestetikum pro děti a dospívající do 18 let, jako antipyretikum - pro děti do 15 let s ARVI kvůli riziku vzniku Reyeova syndromu (encefalopatie a akutní tukové onemocnění jater s akutním vývojem selhání jater).

Předávkovat

Příznaky: nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledost kůže, tachykardie. S mírnou intoxikací - zvonění v uších; těžká intoxikace - ospalost, kolaps, křeče, bronchospazmus, dušnost, anurie, krvácení. Jak se zvyšuje intoxikace, dochází k progresivní paralýze dýchacích cest a odpojování oxidativní fosforylace, což způsobuje respirační acidózu.

Léčba: výplach žaludku, příjem adsorbentů (aktivního uhlí). V případě podezření na otravu by měl pacient okamžitě vyhledat lékařskou pomoc..

Lékové interakce

Lék zvyšuje účinek heparinu, nepřímých antikoagulancií, reserpinu, steroidních hormonů a hypoglykemických látek.

Snižuje účinnost spironolaktonu, furosemidu, antihypertenziv, léků proti dně, které podporují vylučování kyseliny močové.

Zvyšuje vedlejší účinky GCS, derivátů sulfonylmočoviny, methotrexátu, nenarkotických analgetik a NSAID.

Vyvarujte se kombinování léku s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a nápoji obsahujícími ethanol (zvyšuje riziko hepatotoxického účinku).

Pod vlivem paracetamolu se doba eliminace chloramfenikolu zvyšuje 5krát.

Kofein urychluje vstřebávání ergotaminu.

Salicylamid a další stimulanty mikrosomální oxidace přispívají k tvorbě toxických metabolitů paracetamolu, které ovlivňují funkci jater.

Metoklopramid urychluje absorpci paracetamolu.

Při dalším užívání může paracetamol zvýšit účinek antikoagulancií (deriváty dikumarinu).

Podmínky skladování léčiva Askofen-P ®

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Askofen-P

Složení ascofen-P

Jedna tableta obsahuje účinné látky: paracetamol 200 mg, kyselina acetylsalicylová 200 mg, kofein 40 mg.

Pomocné látky: kyselina stearová, povidon, bramborový škrob, mastek, stearát vápenatý, silikonová emulze a tekutý parafin.

Formulář vydání

Askofen-P se vyrábí ve formě tablet světlého odstínu plochého válcového tvaru bez zvláštního zápachu. V lékárnách se lék prodává v balení po 10 kusech.

farmaceutický účinek

Droga má kombinovaný účinek kombinující nesteroidní protizánětlivé, analgetické, nenarkotické a psychostimulační účinky.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Kombinovaný přípravek, jehož účinnost je zajištěna jeho složkami.

Kyselina acetylsalicylová má znatelné analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky, inhibuje agregaci krevních destiček.

Paracetamol má také antipyretické a analgetické účinky.

Kofein pomáhá zvyšovat reflexní excitabilitu míchy, stimuluje dýchací a vazomotorické funkce, dilatuje krevní cévy, svaly, srdce, mozek, ledviny a snižuje agregaci krevních destiček. Užívání kofeinu navíc pomáhá snižovat ospalost a únavu, zlepšovat výkon atd..

V důsledku požití je téměř 90% léčiva absorbováno. V tomto případě je maximální koncentrace látek v séru dosažena v různých časech: paracetamol - do hodiny, kofein - 2,5 hodiny, kyselina acetylsalicylová - 1-2 hodiny.

Téměř 80% kyseliny účinných látek se vylučuje z těla pomocí ledvin..

Indikace pro použití Askofen-P

  • syndrom bolesti středního stupně různé etiologie, například: bolest hlavy nebo zubů, migréna, neuralgie, myalgie, artralgie atd.;
  • horečnaté stavy způsobené nachlazením a revmatickými chorobami.

Askofen-P během těhotenství

Je třeba poznamenat, že tento lék se nedoporučuje užívat během těhotenství, zejména v I. a III. Trimestru. Jednorázové užívání drogy ve 2. trimestru těhotenství je povoleno, ale pokud je přesně stanoveno, že to nepoškodí plod.

Jak víte, užívání léku v prvním trimestru může způsobit malformaci plodu ve formě štěpení horního patra způsobeného teratogenním účinkem kyseliny acetylsalicylové.

Ve třetím trimestru zůstává pravděpodobnost inhibice porodu, uzavření ductus arteriosus u nenarozeného dítěte, což způsobuje hyperplazii cév v plicích a hypertenzi v cévách.

Kontraindikace pro použití

  • nesnášenlivost léku nebo jeho složek;
  • různé léze gastrointestinálního traktu;
  • poruchy funkce jater nebo ledvin;
  • odchylky v činnosti dýchacího systému, například u astmatu;
  • disekující aneuryzma aorty;
  • některé poruchy nervového a kardiovaskulárního systému;
  • věk méně než 15 let;
  • laktace, těhotenství atd.

Vedlejší efekty

Při léčbě tímto lékem mohou nastat různé problémy v činnosti gastrointestinálního traktu ve formě: anorexie, nevolnosti, zvracení, gastralgie, průjmu, erozivních a ulcerativních lézí, krvácení. Možný je také vývoj: selhání jater nebo ledvin, tachykardie a zvýšený krevní tlak.

Dlouhodobé užívání léku způsobuje: závratě, tinnitus, bolesti hlavy, hypokoagulaci, různé nežádoucí syndromy a dysfunkci jater.

Askofen tablety, návod k použití (metoda a dávkování)

Jak naznačuje návod k použití Askofen-P, tyto tablety jsou předepsány pro užívání po jídle 2-3krát denně v množství 1-2 kusů. V tomto případě by maximální denní dávka neměla překročit 6 kusů a přestávka by měla být kratší než 4 hodiny.

Vzhledem k indikacím pro použití Askofenu je třeba dodržovat některé funkce recepce:

  • je lepší tablety vypít mlékem, obyčejnou teplou nebo minerální vodou;
  • pacienti se zhoršenou funkcí ledvin nebo jater musí prodloužit interval mezi užitím léku - ze 6 hodin.

Průběh anestetické terapie by navíc neměl překročit 5 dní a léčba horečky by neměla překročit 3 dny. V ostatních případech délku léčby a dávkování určuje lékař..

Předávkovat

Předávkování může mít za následek:

  • nevolnost, zvracení, bolest v zažívacím traktu;
  • pocení, bledost kůže;
  • tachykardie;
  • tinnitus;
  • ospalost, kolaps, křečový stav;
  • bronchospazmus, problémy s dýcháním atd.

Pokud existuje podezření na otravu, musíte naléhavě zavolat lékařskou pomoc. Oběť je obvykle omyta žaludkem a jsou předepsány adsorbenty.

Interakce

Současná léčba přípravkem Askofen-P vede ke zvýšení účinku heparinu, reserpinu, nepřímých antikoagulancií, steroidních hormonů a některých hypoglykemických látek. Je také pravděpodobné, že sníží účinnost furosemidu, spironolaktonu, antihypertenziv a proti dnu, které pomáhají odstraňovat kyselinu močovou z těla..

Byl zaznamenán nárůst nežádoucích účinků glukokortikosteroidů, methotrexátu, derivátů sulfonylmočoviny, stejně jako nesteroidních protizánětlivých léků a nenarkotických analgetik..

Nedoporučuje se kombinovat tento lék s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a nápoji obsahujícími alkohol, protože pravděpodobnost vzniku hepatotoxického účinku přetrvává.

Účinek paracetamolu zvyšuje dobu eliminace chloramfenikolu téměř 5krát. Co se týče kofeinu, pomáhá urychlit vstřebávání ergotaminu.

Kombinovaná léčba se salicylamidem a dalšími stimulanty mikrosomální oxidace podporuje produkci toxických metabolitů paracetamolu, které negativně ovlivňují funkci jater.

Současný příjem s metoklopramidem zvyšuje absorpci paracetamolu. Opakované užívání může zvýšit účinek antikoagulancií.

speciální instrukce

Dlouhodobá léčba tímto lékem vyžaduje sledování funkce periferní krve a jater.

Kyselina acetylsalicylová má antiagregační účinek, z tohoto důvodu by pacienti měli před chirurgickým zákrokem okamžitě varovat lékaře, že užívají tento lék. Nízké dávky kyseliny acetylsalicylové snižují vylučování kyseliny močové, což často vyvolává záchvat dny.

Podmínky prodeje

Tyto tablety jsou vydávány bez lékařského předpisu..

Podmínky skladování

Lék musí být skladován na dostatečně suchém a tmavém místě při teplotě do 25 ° C.

Askofen-P ® (Ascophenum-P ®)

Léčivá látka:

Obsah

  • Složení
  • farmaceutický účinek
  • Farmakodynamika
  • Indikace léku Askofen-P
  • Kontraindikace
  • Aplikace během těhotenství a kojení
  • Vedlejší efekty
  • Interakce
  • Způsob podání a dávkování
  • Předávkovat
  • speciální instrukce
  • Formulář vydání
  • Výrobce
  • Podmínky výdeje z lékáren
  • Podmínky skladování léku Askofen-P
  • Doba použitelnosti léku Askofen-P
  • Ceny v lékárnách
  • Recenze

Farmakologická skupina

  • Analgetické nenarkotické léky (nesteroidní protizánětlivé léky + analgetické nenarkotické léky + psychostimulanty) [NSAID - deriváty kyseliny salicylové v kombinaci]

Nosologická klasifikace (ICD-10)

  • G43 Migréna
  • K13.7 Jiné a neurčené poruchy ústní sliznice
  • M25.5 Bolesti kloubů
  • M79.1 Myalgie
  • M79.2 Neuralgie a neuritida NS
  • N94.6 Dysmenorea nespecifikovaná
  • R50 Horečka neznámého původu
  • R51 Bolest hlavy
  • R52.2 Jiná přetrvávající bolest

Složení

Tablety1 záložka.
účinné látky:
kyselina acetylsalicylová200 mg
paracetamol200 mg
kofein40 mg
pomocné látky: bramborový škrob; povidon (nízkomolekulární lékařský PVP); kyselina stearová; mastek; stearát vápenatý; silikonová emulze KE-10-12; Vazelínový olej VGM-30M

Popis lékové formy

Tablety bílé nebo bílé barvy se smetanovým nebo růžovým nádechem, ploché válcové se zkosenými a rýhovanými, bez zápachu nebo s mírným zápachem. Mramorování je povoleno.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Askofen-P je kombinovaný lék, jehož účinek je určen složkami, které tvoří jeho složení.

Kyselina acetylsalicylová má analgetické, antipyretické, protizánětlivé účinky spojené s potlačením COX-1 a -2, které regulují syntézu PG; inhibuje agregaci krevních destiček.

Kofein zvyšuje reflexní dráždivost míchy, stimuluje dýchací a vazomotorická centra, rozšiřuje cévy kosterních svalů, mozku, srdce, ledvin a snižuje agregaci krevních destiček; snižuje ospalost, únavu, zvyšuje duševní a fyzický výkon.

Paracetamol má antipyretické, analgetické účinky.

Indikace léku Askofen-P ®

syndrom mírné nebo mírné bolesti (bolest hlavy, zubů, neuralgie, myalgie, radikulární syndrom na hrudi, lumbago, artralgie, algomenorea, migréna) u dospělých;

pokles zvýšené tělesné teploty, nachlazení a jiných infekčních a zánětlivých onemocnění u dospělých a dětí starších 15 let.

Kontraindikace

přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiná NSAID nebo xanthiny;

přecitlivělost na jiné složky léku;

erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení;

těžká porucha funkce jater nebo ledvin;

astma vyvolané užíváním kyseliny acetylsalicylové, salicylátů a jiných NSAID;

hemoragická diatéza (von Willebrandova choroba, hemofilie, telangiektázie, hypoprotrombinemie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura);

disekující aneuryzma aorty;

portální hypertenze, nedostatek vitaminu K;

hyperexcitabilita, poruchy spánku, úzkostné poruchy (agorafobie, panická porucha);

organická onemocnění CVS (akutní infarkt myokardu, těžká ischemická choroba srdeční, arteriální hypertenze), paroxysmální tachykardie, časté předčasné srdeční rytmy;

chirurgické zákroky doprovázené krvácením;

děti do 15 let.

S opatrností: hyperurikémie, urátová nefrolitiáza, dna, žaludeční vřed a / nebo duodenální vřed (anamnéza), závažné srdeční selhání.

Aplikace během těhotenství a kojení

Je kontraindikováno pro použití během těhotenství v I. a III. Trimestru, v II. Trimestru těhotenství je jednorázová dávka léku v doporučených dávkách možná, pouze pokud očekávaný přínos pro matku nepřekročí potenciální riziko pro plod.

Pokud je to nutné, užívání léku během laktace by mělo přestat kojit.

Vedlejší efekty

Anorexie, nauzea, zvracení, gastralgie, průjem, erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení, selhání jater a / nebo ledvin, zvýšený krevní tlak, tachykardie.

Alergické reakce: kožní vyrážka, Quinckeho edém, bronchospazmus.

Při dlouhodobém užívání - závratě, bolesti hlavy, poruchy zraku, tinnitus, snížená agregace krevních destiček, hypokoagulace, hemoragický syndrom (epistaxe, krvácení z dásní, purpura atd.), Poškození ledvin s papilární nekrózou; hluchota; Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom), Reyeův syndrom u dětí (poruchy metabolické acidózy nervového systému a psychiky, zvracení, jaterní dysfunkce).

Interakce

Posiluje účinek heparinu, nepřímých antikoagulancií, reserpinu, steroidních hormonů a hypoglykemických látek. Snižuje účinnost spironolaktonu, furosemidu, antihypertenziv, léků proti dně, které podporují vylučování kyseliny močové.

Zvyšuje vedlejší účinky GCS, derivátů sulfonylmočoviny, methotrexátu, nenarkotických analgetik a NSAID.

Vyvarujte se kombinace léku s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a alkoholickými nápoji (zvyšuje se riziko hepatotoxického účinku).

Pod vlivem paracetamolu se doba eliminace chloramfenikolu zvyšuje 5krát.

Kofein urychluje vstřebávání ergotaminu.

Salicylamid a další stimulanty mikrosomální oxidace přispívají k tvorbě toxických metabolitů paracetamolu, které ovlivňují funkci jater.

Metoklopramid urychluje absorpci paracetamolu. Při dalším užívání může paracetamol zvýšit účinek antikoagulancií (deriváty dikumarinu).

Způsob podání a dávkování

Uvnitř, po jídle. 1-2 tabulky. 2-3krát denně. Maximální denní dávka je 6 tablet. Přestávka mezi dávkami léku by měla být nejméně 4 hodiny.

Aby se snížil dráždivý účinek na gastrointestinální trakt, měl by se lék užívat po jídle s vodou, mlékem, alkalickou minerální vodou.

V případě poruchy funkce ledvin nebo jater je přestávka mezi dávkami nejméně 6 hodin.

Lék by se neměl užívat déle než 5 dní, pokud je předepsán jako anestetikum, a déle než 3 dny jako antipyretikum. Další dávky a režimy stanoví lékař..

Předávkovat

Příznaky: nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledost kůže, tachykardie. S mírnou intoxikací - zvonění v uších; těžká intoxikace - ospalost, kolaps, křeče, bronchospazmus, dušnost, anurie, krvácení. Jak se intoxikace stupňuje, dochází k progresivní paralýze dýchacích cest a odpojování oxidativní fosforylace, což způsobuje respirační acidózu. Pokud máte podezření na otravu, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc..

Léčba: výplach žaludku, jmenování adsorbentů (aktivního uhlí).

speciální instrukce

Při dlouhodobém užívání léku je nutné sledovat periferní krev a funkční stav jater. Vzhledem k tomu, že kyselina acetylsalicylová má antiagregační účinek, musí pacient, pokud má podstoupit operaci, předem upozornit lékaře na užívání léku.

Kyselina acetylsalicylová v nízkých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové. To může v některých případech vyvolat záchvat dny..

Během léčby byste měli přestat pít alkoholické nápoje (zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení).

Kyselina acetylsalicylová má teratogenní účinek: při použití v prvním trimestru těhotenství vede k malformaci - štěpení horního patra; ve III. trimestru - způsobuje inhibici porodu (inhibice syntézy PG), uzavření ductus arteriosus u plodu, což způsobuje hyperplazii plicních cév a hypertenzi v cévách plicního oběhu.

Kyselina acetylsalicylová se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku dysfunkce krevních destiček.

Lék není předepsán jako anestetikum osobám mladším 18 let, jako antipyretikum - dětem mladším 15 let s akutními respiračními chorobami způsobenými virovými infekcemi kvůli riziku vzniku Reyeho syndromu (encefalopatie a akutní tukové onemocnění jater s akutním rozvojem jaterního selhání).

Formulář vydání

Tablety. 10 tab. v obrysu bezbuněčných nebo buněčných balení 1, 2 nebo 3 blistry pro použití v krabičce z lepenky. Tvarované buněčné nebo nebuněčné balení se umístí do skupinového balení.

Výrobce

JSC Pharmstandard-Leksredstva, 305022, Rusko, Kursk, st. 2. agregát, 1a / 18.

Tel./fax: (4712) 34-03-13.

www.pharmstd.ru

Vlastník / organizace rozhodnutí o registraci, která přijímá stížnosti spotřebitelů OTCPharm PJSC, Rusko, 123317, Moskva, st. Testovskaya, 10.

Tel.: (800) 775-98-19; fax: (495) 221-18-02.

Askofen (askofen-P, askofen-extra). Složení, formy uvolňování, analogy. Návod k použití, indikace, kontraindikace. Nežádoucí účinky při užívání přípravku Askofen. Ceny a recenze léku

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Jaký druh drogy - Askofen?

Složení askofenu

Ascofen je k dispozici pouze ve formě tablet. Každá tableta obsahuje tři hlavní účinné látky a další pomocné látky.

Aktivní složky léku ascofen jsou:

  • paracetamol;
  • kyselina acetylsalicylová (aspirin);
  • kofein.
Tablety ascofenu mohou dále zahrnovat:
  • bramborový škrob;
  • kukuřičný škrob;
  • kyselina citronová;
  • kyselina stearová;
  • stearát vápenatý;
  • povidon;
  • mastek;
  • Vazelínový olej.
Další složky nemají terapeutický ani profylaktický účinek, zajišťují však skladování aktivních složek a jejich rychlejší absorpci v gastrointestinálním traktu po požití tablety.

Mechanismus účinku Askofenu

Jak již bylo zmíněno dříve, účinek léčiva je způsoben aktivními složkami obsaženými v jeho složení..

Mechanismus účinku Askofenu

Léčivá látka

Mechanismus účinku

Kyselina acetylsalicylová (aspirin)

Protizánětlivé

Mechanismus účinku kyseliny acetylsalicylové je způsoben potlačením zánětlivých procesů v těle. Faktem je, že s rozvojem zánětu (po infekci, poranění nebo jiné patologii) se v místě poškození tkáně vyvíjí zánětlivá reakce. Buňky imunitního systému se pohybují v ohnisku zánětu, který vylučuje mnoho biologicky aktivních látek. Tyto látky spouštějí řadu biologických procesů, což se navenek projevuje otokem tkáně, zvýšením teploty v lézi a obecným zvýšením tělesné teploty, stejně jako bolestivostí tkání v místě zánětu. Blokováním tvorby biologicky aktivních látek v místě zánětu aspirin přerušuje popsaný proces a eliminuje příznaky zánětlivého procesu.

Lék proti bolesti

Antipyretikum

Paracetamol

Lék proti bolesti

Terapeutické účinky paracetamolu jsou způsobeny inhibicí tvorby biologicky aktivních látek v centrálním nervovém systému. Na tomto pozadí klesá citlivost centrálního nervového systému na bolest. Navíc působením na centrum termoregulace (umístěné v mozku) paracetamol snižuje tělesnou teplotu. Analgetické účinky paracetamolu a aspirinu se navzájem doplňují (posilují).

Antipyretikum

Kofein

Stimulační účinek

Zvyšováním dráždivosti nervových buněk centrálního nervového systému má lék mírný psychostimulační účinek. Stimuluje se zejména dýchací centrum (dýchání se zrychluje a prohlubuje) a vazomotorické centrum (zvyšuje se krevní tlak a zvyšuje se srdeční frekvence).

Formy uvolňování a dávky tablet Ascofen (Askofen-P, Askofen-extra)

Doposud je lék Askofen dostupný pouze ve formě tablet pod obchodními názvy Askofen-P a Askofen-extra. Tyto léky obsahují stejné účinné látky, liší se pouze jejich dávkování.

Formy uvolňování a dávkování askofenu

Název drogy

Formulář vydání

Dávkování účinných látek

Askofen-P

Bílé ploché válcovité tablety. Ve středu tabletu existuje riziko. Tablety jsou hermeticky baleny ve speciálních blistrech (10 kusů v každém). Prodává se v kartonových krabicích (1, 2 nebo 3 blistry).

Askofen-extra

  • Paracetamol - 200 mg.
  • Kyselina acetylsalicylová - 200 mg.
  • Kofein - 40 mg.
  • Paracetamol - 100 mg.
  • Kyselina acetylsalicylová - 300 mg.
  • Kofein - 50 mg.

Vzhledem k vyšší dávce aspirinu má Askofen-extra výraznější protizánětlivý účinek a zvýšená dávka kofeinu zvyšuje stimulační účinek léčiva na úrovni centrálního nervového systému a kardiovaskulárního systému..

Askofenovy analogy

Analogy léčiva se mohou lišit svým chemickým složením nebo množstvím účinných látek obsažených v léčivu, ale mají podobný terapeutický účinek. Mohou být použity v případech, kdy je pacient kontraindikován k užívání jakékoli látky, která je součástí Askofenu.

Analogy askofenu jsou:

  • Excedrin - obsahuje zvýšené dávky paracetamolu, aspirinu a kofeinu, v důsledku čehož jsou jeho terapeutické účinky výraznější.
  • Kofitsil - ve svém složení je totožný s lékem Askofen-extra.
  • Aquacitramon - obsahuje více kyseliny acetylsalicylové a paracetamolu, a proto má výraznější analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek.
  • Citrapar - má slabší (ve srovnání s Askofenem) terapeutické účinky, což je způsobeno nižší dávkou účinných látek.
  • Migrenol - ve složení a terapeutických účincích je podobný léku Askofen-P.

Což je lepší - askofen nebo citramon?

Návod k použití léku Askofen (indikace, dávkování)

Indikace pro jmenování tohoto léku mohou být zánětlivé procesy a jejich projevy (teplota, bolest, otoky tkání), stejně jako bolest zánětlivé nebo nezánětlivé povahy různé lokalizace. Askofen lze předepsat na bolesti mírné až střední intenzity. V případě syndromu silné bolesti se doporučuje lék užívat v kombinaci s jinými (narkotickými) léky proti bolesti.

Bolest hlavy

Mechanismus vývoje bolesti může být spojen s porušením propustnosti krevních cév mozku a rozvojem otoku mozkové tkáně, přetažením mozkových plen (bohatých na nervové zakončení), stlačení mozkových struktur (například se zvýšením intrakraniálního tlaku), poškození jednotlivých nervů atd..

Mechanismus účinku Askofenu na bolesti hlavy je smíšený. Paracetamol, který inhibuje syntézu zánětlivých mediátorů v centrálním nervovém systému, blokuje tvorbu a vedení bolestivých nervových impulsů, což významně snižuje intenzitu bolestivého syndromu. Zároveň aspirin inhibuje samotné zánětlivé procesy v mozku (pokud existují). Současně kofein pomáhá dilatovat krevní cévy v mozku a aktivovat tok krve v něm, což je doprovázeno odstraněním otoků (také zodpovědných za výskyt bolesti).

Migréna

Migréna je speciální typ nesnesitelné bolesti hlavy, která podle jedné teorie vzniká z dysregulace tónu krevních cév v mozku. Současně je v důsledku nadměrné vazokonstrikce narušen přísun krve do mozkových tkání, což vede k rozvoji jeho edému a bolesti..

Podle moderních vědeckých teorií je účinnost askofenu pro migrény způsobena kofeinem obsaženým v jeho složení. Kofein rozšiřuje krevní cévy v mozku, čímž zvyšuje průtok krve do dřeně a zlepšuje mikrocirkulaci v ní. To je doprovázeno normalizací metabolismu, v důsledku čehož bolest zmizí. Současně je třeba poznamenat, že askofen nepomáhá všem pacientům trpícím migrénou (pro léčbu této patologie byly vyvinuty speciální léky, které jsou předepsány neuropatologem po úplném vyšetření pacienta a přesné diagnóze).

Bolest zubů

Akutní bolest zubů může nastat jak při poškození samotného zubu, tak při onemocněních dásní nebo čelisti. Nemoci zubu doprovázené poškozením jeho dřeně (nervová zakončení a krevní cévy umístěné uvnitř zubu) mohou být doprovázeny silnou bolestivou bolestí zubů. V tomto případě je mechanismus výskytu bolesti spojen s podrážděním nervových zakončení zubní dřeně. Prostřednictvím nich se bolestivé impulsy přenášejí do mozku, kde je pacient vnímá jako bolest. Osoba může také pociťovat bolest zubu s různými zánětlivými onemocněními dásní nebo čelisti (i když samotné zuby zůstávají neporušené), což je způsobeno šířením zánětlivého procesu a otokem postižených tkání.

Potlačením zánětlivých procesů v oblasti zubní dřeně, dásní nebo čelisti a působením na úrovni centrálního nervového systému askofen účinně eliminuje bolesti zubů..

Neuralgie

Při neuralgii je poškozen nerv, který inervuje určité části těla. V tomto případě pacient pocítí bolest v inervační zóně tohoto nervu (například v hrudníku nebo zádech s interkostální neuralgií, v obličeji s trigeminální neuralgií atd.), Ačkoli v oblasti bolesti není pozorován žádný patologický proces.

Neuralgie může být primární nebo sekundární. Příčiny primární neuralgie nebyly přesně stanoveny. Vědci naznačují, že k ní dochází v důsledku dysfunkce nervových vláken po jakékoli nemoci nebo úrazu. Vzhledem k tomu, že nejsou pozorovány žádné zánětlivé procesy, je účinnost askofenu u primární neuralgie pochybná (neodstraňují bolest ani mírně nesnižují její závažnost, což může být způsobeno „placebovým“ účinkem, tj. Autohypnózou).

Sekundární neuralgie se vyvíjí v přítomnosti zánětlivých, neoplastických nebo jiných procesů, které poškozují nervy v různých oblastech. Současně se v oblasti poškození vyvíjí edém tkáně, což vede ke kompresi nervových vláken a výskytu charakteristické bolesti. V tomto případě může Ascofen účinně eliminovat bolestivý syndrom, čímž eliminuje otoky a snižuje závažnost zánětu..

Myalgie

Tento termín označuje bolest v jednom nebo více svalech, ke které dochází při vystavení různým škodlivým faktorům.

Příčiny myalgie mohou být:

  • zranění;
  • infekční zánět;
  • svalové napětí (doprovázené prasknutím svalových vláken);
  • přepětí;
  • metabolické poruchy (elektrolyty);
  • další zánětlivá onemocnění.
Všechny tyto patologie jsou doprovázeny vývojem zánětlivého procesu v poškozeném svalu, který je příčinou bolesti. Aspirin, který je součástí ascofenu, působí na úrovni ohniska zánětu, snižuje závažnost zánětlivého procesu a eliminuje otoky tkání. Paracetamol současně působící na úrovni centrálního nervového systému snižuje závažnost bolesti.

Bolest kloubů

Teplo

Ke zvýšení tělesné teploty dochází nejčastěji, když do těla vnikne cizí infekce (virus, bakterie, houba atd.). Jedná se o přirozenou obrannou reakci zaměřenou na zničení původce infekce (mnoho patogenních mikroorganismů zemře, když teplota okolí stoupne). V tomto případě je mechanismus zvyšování tělesné teploty způsoben biologicky aktivními látkami, které se produkují v ohnisku zánětu, vstupují do mozku a aktivují takzvané centrum termoregulace.

Paracetamol (aktivní složka askofenu), působící na úrovni centrálního nervového systému, snižuje aktivitu termoregulačního centra, čímž přispívá k normalizaci tělesné teploty. Kyselina acetylsalicylová navíc inhibuje zánětlivé procesy v různých tkáních a orgánech a zpomaluje tvorbu biologicky aktivních látek, které stimulují centrum termoregulace, což má také antipyretický účinek.

Pomůže askofen s menstruací (s bolestí)?

Účinnost askofenu pro bolestivou menstruaci je nízká, což je způsobeno mechanismem vzniku syndromu bolesti.

Během menstruace je vnitřní vrstva děložní výstelky odmítnuta. Uvolněná tkáň se vylučuje spolu s menstruační krví. Popsaný proces je doprovázen uvolňováním velkého množství biologicky aktivních látek - prostaglandinů v tkáni dělohy, které způsobují kontrakci cév a kontrakci svalové vrstvy dělohy. Tím je zajištěno zastavení krvácení, ale může to vést k narušení mikrocirkulace krve v samotné děloze. Porušení mikrocirkulace, stejně jako silné kontrakce dělohy, mohou být doprovázeny bolestí různé intenzity. Účinnost askofenu v této patologii je omezená, protože pouze paracetamol, který je součástí léku, má analgetický účinek, který působí na úrovni centrálního nervového systému.

Současně je třeba poznamenat, že příčinou bolestivých období mohou být různá zánětlivá onemocnění urogenitálního systému (děloha, vaječníky, močový měchýř, pochva atd.). V tomto případě bude mít askofen inhibující závažnost zánětlivých procesů výrazný analgetický účinek a také pomůže vyrovnat se s dalšími příznaky infekčního a zánětlivého procesu (sníží teplotu, eliminuje letargii a zlepší celkovou pohodu pacienta).

Je Ascofen účinný při osteochondróze?

Askofen poskytuje protizánětlivý účinek a snižuje edém tkáně v oblasti sevřeného nervu a také snižuje citlivost na bolest na úrovni centrálního nervového systému, což zajišťuje eliminaci nebo oslabení bolesti při osteochondróze. Zároveň je třeba poznamenat, že v pokročilých případech lék přestává pomáhat, protože vyvíjející se komplikace základního onemocnění vedou k nevratnému poškození míšních nervů..

Je možné pít Ascofen při nízkém tlaku (ke zvýšení tlaku)?

Askofen může být předepsán pro nízký krevní tlak doprovázený bolestmi hlavy, horečkou nebo jinými příznaky zánětlivého procesu. V tomto případě bude pozitivní účinek způsoben působením kofeinu obsaženého v přípravku, což zvýší frekvenci a sílu srdečních kontrakcí (tj. Zlepší čerpací funkci srdce) a také přispěje ke snížení periferních krevních cév a zvýšení krevního tlaku..

Nedoporučuje se užívat lék pouze ke zvýšení krevního tlaku, protože to může vést k rozvoji nežádoucích vedlejších reakcí.

Jak užívat askofen (dávkování)?

U dospělých pacientů s terapeutickým účelem (jako analgetikum a / nebo antipyretikum) by měl být askofen užíván perorálně, 1 - 2 tablety 2 - 3krát denně, 10 - 15 minut po jídle. Tablety by se měly užívat s velkým množstvím (nejméně 100-200 ml) teplé převařené vody nebo mléka. Tím se sníží závažnost škodlivého účinku léku na žaludeční sliznici.

Interval mezi dvěma následujícími dávkami by měl být nejméně 4 - 6 hodin. Pokud je askofen předepsán ke snížení tělesné teploty, může být používán maximálně 3 dny. Pokud po třech dnech zůstane tělesná teplota zvýšená, měli byste se poradit se svým lékařem. Jako lék na zmírnění bolesti (při normální tělesné teplotě) nelze lék používat déle než 5 dní.

Nežádoucí účinky léku Askofen

Nežádoucí účinky po užívání tohoto léku mohou být spojeny s individuální nesnášenlivostí k jeho složkám, stejně jako s toxickými účinky léků na tělo. Příčinou vývoje komplikací může být také porušení dávkování a pravidel užívání drogy..

Předávkování ascofenem

V případě předávkování přípravkem Ascofen budou hlavní toxické účinky způsobeny škodlivým účinkem paracetamolu a kyseliny acetylsalicylové na úrovni centrálního nervového systému, gastrointestinálního traktu, krevního systému atd..

Předávkování askofenem se může projevit:

  • silná bolest v žaludku;
  • nevolnost;
  • zvracení (včetně zvracení krve);
  • určit krvácení;
  • bledost kůže a sliznic;
  • zvýšené pocení;
  • zvýšení srdeční frekvence;
  • letargie;
  • ospalost;
  • letargie;
  • ztráta vědomí;
  • křeče;
  • porušení dýchání (až do úplného zastavení);
  • zvýšení a poté pokles krevního tlaku.
Stojí za zmínku, že množství askofenu potřebné k nástupu příznaků předávkování závisí na mnoha faktorech (na věku pacienta a jeho tělesné hmotnosti, přítomnosti nebo nepřítomnosti doprovodných onemocnění vnitřních orgánů atd.). Pokud však pacient užil více než 3 až 4 tablety najednou, měli byste co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc..

První pomoc při předávkování přípravkem Ascofen zahrnuje:

  • Výplach žaludku. Umožňuje odstranit léky, které dosud nebyly absorbovány ze žaludku, čímž se snižuje množství účinných látek vstupujících do krve.
  • Příjem enterosorbentů. Enterosorbenty (například aktivní uhlí) vstupují do žaludku a váží další léky, které se tam nacházejí, a brání jejich další absorpci přes sliznici gastrointestinálního traktu. Navíc mají schopnost odstraňovat toxiny z krevního řečiště, čímž snižují závažnost příznaků předávkování. Proto by mělo být pacientovi ihned po umytí žaludku podáno několik tablet aktivního uhlí k pití (1 tableta na 10 kg tělesné hmotnosti).
Pokud se stav pacienta zhorší, může být několik dní hospitalizován za účelem pozorování a léčby..

Kontraindikace užívání přípravku Askofen

Velký seznam kontraindikací je způsoben několika účinnými látkami, které tvoří Ascofen. Faktem je, že kontraindikace užívání jakékoli ze základních složek je kontraindikací k použití celého léku. Proto před zahájením léčby musíte pečlivě přečíst pokyny a ujistit se, že užívání tohoto léku nepoškodí zdraví pacienta..

Kontraindikace užívání přípravku Askofen jsou:

  • Alergie na složky léčiva. Pokud má pacient alergii (přecitlivělost imunitního systému) na paracetamol, kyselinu acetylsalicylovou, kofein nebo další látky, které tvoří Askofen, je přísně zakázáno užívat tento lék. V opačném případě může dojít k závažné alergické reakci, která někdy může ohrozit život pacienta..
  • Akutní gastritida (zánět žaludeční sliznice). Jak již bylo zmíněno dříve, askofen snižuje ochranné vlastnosti žaludeční sliznice a přispívá k jejímu poškození. Použití léku s exacerbací zánětlivého procesu v žaludku může zvýšit bolest a také vést k rozvoji komplikací (vývoj vředů, krvácení atd.).
  • Žaludek a / nebo střevní vřed. Užívání protizánětlivých léků na tyto patologie (stejně jako na jakékoli jiné zánětlivé léze gastrointestinálního traktu - Crohnova choroba, ulcerózní kolitida atd.) Může vést k rozvoji komplikací.
  • Krvácení z gastrointestinálního traktu. Příčinou krvácení může být vřed, trauma, progrese zánětlivého procesu atd. Bez ohledu na příčinu užívání Ascofenu dále poškodí sliznice a krevní cévy, čímž vytvoří podmínky pro další krvácení..
  • "Aspirin" bronchiální astma. Podstatou této patologie je, že pod vlivem aspirinu (nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léků a také paracetamolu) se v dýchacím systému vyvíjejí patologické imunitní reakce. To je doprovázeno otokem nosní sliznice, ucpáním nosu, zvýšenou sekrecí nosního hlenu a silným zúžením průdušek (dýchacích cest). V takovém případě se u pacienta mohou objevit astmatické záchvaty vyžadující okamžitou lékařskou pomoc..
  • Poruchy srážení krve. Kontraindikací léčby askofenem jsou také nemoci spojené s dysfunkcí krevních destiček (von Willebrandova choroba, trombocytopenická purpura, trombocytopenie atd.) A faktory srážení krve (hemofilie). Užívání tohoto léku může přispět k rozvoji krvácení dásní, krvácení do kůže a sliznic, krvácení do zažívacího traktu atd..
  • Nedostatek vitaminu K v těle. Vitamin K je zodpovědný za syntézu faktorů systému srážení krve v játrech. S jeho nedostatkem existuje tendence ke krvácení, jehož riziko se zvyšuje s užíváním nesteroidních protizánětlivých léků.
  • Těžké selhání jater. Jak bylo uvedeno výše, v játrech se syntetizuje mnoho faktorů srážení krve, které jsou odpovědné za zastavení krvácení. V případě selhání jater by měl být askofen předepisován opatrně, protože by to mohlo vyvolat krvácení do zažívacího traktu a dalších orgánů. Kromě toho jsou aktivní složky tohoto léčiva obvykle v játrech neškodné. Pokud to nefunguje správně, může se rychle vyvinout předávkování přípravkem Ascofen, což může vést k dalším hrozným komplikacím..
  • Selhání ledvin Vedlejší produkty vytvořené v těle po užití léku se vylučují močí ledvinami. Pokud ledviny nepracují správně, může to vést k rozvoji příznaků předávkování..
  • Těžké srdeční selhání. Ascofenův kofein zvyšuje krevní tlak a srdeční frekvenci, čímž zvyšuje stres na srdci. Se srdečním selháním to může vést ke vzniku komplikací (až k infarktu).
  • Nespavost. Kofein, který je součástí léku, stimuluje centrální nervový systém, což může způsobit poruchy v procesu usínání nebo častá noční probuzení, a také snížit účinnost prášků na spaní na nespavost.
  • Duševní poruchy. Vzhledem ke stimulačnímu účinku na centrální nervový systém se lék nedoporučuje duševně nemocným lidem náchylným k úzkostným poruchám (účinek kofeinu může vyvolat záchvaty paniky).
  • Glaukom. U glaukomu dochází ke zvýšení nitroočního tlaku, které může být doprovázeno poškozením sítnice a rozvojem slepoty. Askofen přispívá k ještě většímu zvýšení nitroočního tlaku, čímž zvyšuje riziko vzniku komplikací glaukomu.
  • Před nadcházejícími chirurgickými operacemi. Pokud se během operace očekává masivní krvácení (například při operacích jater, ledvin atd.), Užívání Ascophenu by mělo být omezeno několik dní před navrhovanou operací, protože může přispět ke krvácení.

Je askofen bezpečný během těhotenství?

Je zakázáno užívat drogu během těhotenství, protože to může způsobit poškození plodu, zhoršení porodu a rozvoj komplikací v období po porodu. Faktem je, že kyselina acetylsalicylová, která je součástí askofenu, může pronikat z krevního oběhu matky do plodu. Pokud k tomu dojde v prvním trimestru těhotenství (kdy dojde k pokládce a tvorbě většiny vnitřních orgánů), může se u dítěte objevit různé nitroděložní vývojové anomálie.

Pokud užíváte tento lék ve třetím trimestru těhotenství, může to komplikovat porod. Faktem je, že aspirin inhibuje syntézu biologicky aktivních látek, které normálně zajišťují otevření děložního čípku, kontrakce dělohy během porodu a vypuzení plodu. Při užívání askofenu může dojít k slabosti porodu.

Užívání léku ve druhém trimestru těhotenství žádným způsobem neovlivní plod ani nezkomplikuje průběh porodu, v důsledku čehož lze v případě potřeby (podle přísných indikací určených pouze lékařem) užívat krátkou dobu.

Je Ascofen kompatibilní s kojením?

Může být Ascofen podáván dětem?

Je možné pít Ascofen s vysokým krevním tlakem?

Lze Ascofen kombinovat s alkoholem?

Během léčby přípravkem Askofen se nedoporučuje užívat alkohol, protože to může vést ke vzniku komplikací. Faktem je, že alkohol v malých dávkách stimuluje činnost centrálního nervového systému. Stejný účinek má i kofein, který je součástí askofenu. V důsledku toho se u pacienta mohou objevit duševní poruchy, může začít epilepsický záchvat (pokud trpí touto patologií), může se objevit nespavost atd..

Alkohol má navíc toxický účinek na jaterní buňky. Paracetamol a kyselina acetylsalicylová mají stejný účinek. Při současném použití se zvyšuje toxický účinek těchto látek a alkoholu, což může přispět k rozvoji komplikací (hepatitida, selhání jater atd.).

Cena (cena) askofenu v lékárnách různých ruských měst

Askofen si můžete koupit téměř v každé lékárně. Cena léku je určena dávkou aktivních složek, které tvoří jeho složení, výrobcem a dalšími faktory. Také v různých městech Ruska se cena léku může výrazně lišit, což souvisí s náklady na přepravu a skladování drogy..

Předchozí Článek

Jaký je rozdíl mezi CT a MRI

Následující Článek

Kolik stojí encefalogram